1. -http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/coraba-sogan-dilimi-koyun-1049228/

    -yılmaz özdil burada çok can alıcı tespitleri kendi yorumuyla çok iyi birleştirmiş ama ''suç sadece okuyucu kitlesinde mi?'' diye sorarlar. uzun zamandır haber sitelerinde geziyorum gündemi takip edelim az çok, baya karıştı çünkü diye. olabilitesi olanları sözlüğe koymak için de tetikdeyim bu arada.

    -gel gör ki kaç zamandır haber başlıklarına göz gezdirirken yarı çıplak kadın pozlarına, ünlülerin cinsel hayatına yada bilinmeyen kız kardeşlerine, çicişlerin yeni yediği haltlara, survivor adasında ki utanç veren olaylara vb. bakıp geçiyorum. ki bu uzun zamandır böyle. özellikle bu yaşadığım olaylar popüler trajlı gazetelerin sitelerinde de var.

    -şimdi soruyorum haber okunması için böyle kadın vücudunu metalaştırcaksın aşağılıkça, cinsel içerikli mesaj içeren haberler okunuyor nasıl olsa diye yayınlayacaksın hilal cebeciyi ardından kadın cinsel bir obje değil temalı özgecen aslan'ı , cansel'i, tecavüz haberlerini çok güzel bir şekilde en başa koyarsın.

    -adamlar doğru dürüst haber koymak istemiyor ki gerçekten haber okumak bilgi edinmek isteyen kişiler gelsin okusun. zaten gelen kişiler belli. ne için geldikleri neyi merak ettikleri belli.

    -elbette aralarda siyasetten yada gündemden önemli haberlerler veriyorlar. görmezden gelemem. ama niye bu haberlerin sayısı daha az? yada daha önemsiz gibi içeriği dolu olmuyor ?