• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
teknik analiz mi dedin hadi canım sen de - ali perşembe
ali perşembe, uluslararası finans piyasalarında ilk pozisyonunu aldığı 1980 yılından bu yana, vadeli borsalardan hisse senetlerine, döviz piyasalarından opsiyonlara kadar geniş bir yatırım araçları yelpazesinde yoğrulan yirmi yılı aşkın birikimiyle 23 ülkede hadi canim sen de'yi anlattı.

üç kitaptan oluşan bu kitap dizisi, teknik analizin bir kristal küre olarak görüldüğü, risk yönetimi öğelerinin inşa edilmediği, yatırımcılara has davranış biçimlerinin yontulmadığı ve tüm yatırım sürecinin en ince ayrıntılarına kadar önceden planlanarak disiplinli ve sistematik bir yaklaşım geliştirilmediği müddetçe işlemeyeceğinin bir manifestosu.

birinci cilt, şimdiye kadar yazılıp çizilen birçok kuramı yerden yere vurduğu gibi, teknik analizi kuramsallıktan pratiğe taşıyan yepyeni öğelerle dolu. basit ve yalın bir düşünme tarzı geliştirerek hem herkesi başarılı birer yatırımcı yapabilecek kurallar sunuyor hem de başarılı olmanın ana koşullarının çok çalışmak ve deliksiz bir strateji oluşturmak olduğunu vurguluyor.
  1. 4 kitaptan oluşan ve cilt halinde de ayrı ayrı da satılabilen teknik analizin iktisat ve işletme mezunları olmayanların da anlayabileceği dilde anlatıldığı akıcı bir üsluba sahip kitap serisidir. şahsıma önemli bir piyasa uzmanının temelsiz teknik tekniksiz temel olmaz lafını hatırlatır.