• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.60)
the island - michael bay
lincoln six eco (ewan mcgregor) ve jordan two-delta (scarlett johansson) görünüşe göre ütopik ama dışa kapalı bir tesiste yaşamaktadırlar.dikkatle kontrol edilen bu ortamın tüm diğer sakinleri gibi, onlar da 'ada' ya gönderilmek için seçilmeyi umutluyorlardır; söylentiye göre burası gezegendeki son kirletilmemiş bölgedir.ama aslında kendilerinin birer klon olduklarını ve ölmeleri yaşamlarından daha değerli olduğunu keşfettiklerinde cüretkar bir kaçış planlarlar.bilmedikleri bir ortamda, bir zamanlar yuvaları olan kurumun sinsi güçleri tarafından amansızca takip edilen lincoln ve jordan, ada hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak ve geride kalanları kurtarmak için hayatlarını riske atarlar.
  1. filmin özetini gireni de bu girdiyi onaylayan admini de yürekten (!) tebrik ediyorum. tüm spoileri vermişsiniz. insanlar filmin daha neyini merak edebilir ki?

    hala izlememiş olanlar için keyifli bir bilim kurgu-aksiyon filmi. aksiyon özelliği daha ağır basıyor olabilir çok hatırlamıyorum yine de ahlaki açıdan sorgulamadan geçemiyorsunuz.