• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.33)
the powerpuff girls
mojo'nun profesörü itmesi sonucu kızları yaratmak için oluşturduğu karışımın içine kimyasal x'in dökmesi ve bunun sonucunda oluşan üç süper güçlü kız çocuğunun gerek kendi aralarında, gerek profesörle, gerek okulda gelişen diyalog ve ilişkileri ile, gerekse de suçlularla ya da canavarlarla olan savaşları ve diyalogları komik, ders verici ve iyi davranışları öğütleyen, hatta bazı bölümlerinde tarih ve matematiği özendiren şekilde yansıtır.
 1. aslen 1998 yapımı olan türkiye'de yayınına 2002'de kanal d'de başlayan cartoon network çizgi dizisi.
  2016 da ise yeniden başlamıştır. Amerika'da 4 Nisan 2016'da, Türkiye'de ise 25 Nisan 2016'da yayınlanmaya başlayacaktır.
  cartoon network sanıyorum ki youtube kanalını tanıtmak için ilk bölümünü youtube'a koymuş
  ilk 2 bölümü ise bugün(25.04.2016) 17:30 da yayınlanacak.
  ayrıca ilk bölümü amerika'da 1.5 milyon kişi tarafından izlenmiştir.
 2. eskiden denk geldikçe izlerdim. yeniden yayınlanacağını duyunca sevindim. kahramanlarımız olan küçük kızlar; buttercup, blossom ve bubbles adındaki üç küçük süper kahraman şehri her seferinde kötülüklere karşı korur, kötüleri cezalandırır. çok tatlı kızlar, isimleri bile çok tatlı.
  ve bu kızlar profesor utonium'un seker, baharat ve bilumum guzel seyleri karıstırırken yanlıslıkla icine kimyasal x maddesini de katmasıyla olusmuşlar.
  güzel çizgi dizi. yarın 6 yaşındaki kız kardeşimle beraber izleriz. : )
 3. bu kızlar memleketi kurtarma işlerinden bıkıp, yorulup kendilerine bi kardeş yapmaya çalışmışlardı. doktorun onları yaptığı gibi. ama becerememişlerdi ortaya bi ucube çıkmıştı. tabi sonra yine günü kurtardılar.
  bırakın uçmayı havada asılı kalıp muhabbet eden süper kahraman kızların çizgi filmidir ayrıca.
 4. bundan yaklaşık 1 yıl önce ders çıkışında o kadar da samimi olmadığımız bir kız arkadaşlarımla bana 'powerpuff kızları gibi geziyorsunuz' dedi. ne demek istediğini anlamadık ama tanım hoşumuza gitti. whatsapp grubunun adını 'powerpuff girls' olarak değiştirdik. sanırım sarışın olan benim. konu hakkındaki bilgimde bundan ibaret.