• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
top of the lake
henüz 12 yaşında ve hamile olan tui kendini yeni zelanda'nın buz gibi gölüne atarak öldürmeye çalışır. bu olay hasta annesini ziyaret amacıyla kasabaya geri dönen detektif robin grifin'in ilgisini çeker. robin olayı soruşturmaya başlar fakat küçük kız ortadan kaybolunca işler sarpa sarar. genç detektif, yeni zelanda'nın soğuk ve gizemli atmosferinde kızı ararken kendi geçmişine doğru da bir yolculuğa çıkacaktır.

"the piano" nun usta yönetmeni jane campion filmin başrol oyuncusu holy hunter'la bu mini dizide tekrar buluşuyor. ayrıca "mad men" in peggy olson'ı elizabeth moss da detektif robin rolünü başarıyla üstleniyor.
  1. 2013 yapımı yedi bölümlük bu mini dizi holly hunter'ın buz gibi ve derin gj karakteri ile kalmış aklımda. ben bayağı tırsıyordum çünkü ondan. benliğime işlemiş. bazı oyuncular çok iyi.
  2. 7 bölümden oluşan mini dizi. küçük bir kızın gölde intihar etmeye çalışmasıyla başlıyor top of the lake. spoiler veririm korkusuyla geri kalanını anlatmaya çalışmayacağım. acayip derecede içine çekiyor insanı bu dizi. sisli, karanlık, sert ama çok başarılı.
    dizi yeni zelanda'da çekildiği için her sahnedeki manzara birbirinden inanılmaz. çok tavsiye ediyorum.