• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
tracks - john curran
2013 yapımı filmin yönetmenliğini john curran yaparken başrollerinde mia wasikowska ve adam driver rol alıyor.

robyn davidson'ın gerçek yaşam öyküsünü konu alan filmde genç bir kız olan robyn'nin kendisini keşfetmek için çıktığı sıradışı yolculuğu konu ediliyor. robyn avustralya çöllerinde 1.700 mil yol yapmayı, ardından hint okyanusuna varmayı amaçladığı yolculuğuna yalnızca köpeği ve dört deve ile çıkıyor.
  1. şahsen beni çöle doyuran film. bir başına çölleri aşmaya karar veren bir kadına, robyn davidson'a, hayran kalmamak elde değil, miacığım da robyn rolünün hakkını vermiş maaşallah.

    film "kadın tek başına 3000 km'nin üzerinde yol yapıyor, çölleri aşıyor oha kesin bir dolu aksiyonlar dönüyordur, izleyeyim barik." diyenler için pek hoş olmayabilir diye düşünüyorum, öyle ki film oldukça sakin, sessiz ilerliyor. bir kaç yerde gördüm filmi into the wild ile kıyaslayanlar olmuş , her ne kadar uzaktan bakıldığında benzer şeyleri anlatıyor gibi gözükse de iki film birbirinden oldukça farklı şeylere değiniyor, üzgünüm ama film bir into the wild değil. ama gene de aborjinler, muhteşem çöl manzaraları, mia'cığım ve tabi filmin woyt(!) dedirten finali için bile izlemeye değer bir yol filmi diye düşünüyorum. ve sana puanım:7 tracks.

    "gerçek" robyn davidson'a yer verilen national geographic mayıs 1978 kapağı ,fotoğraf rick smolan tarafından çekilmiş. filmde rick rolünü adam driver oynuyor ki kendisi girls izleyicilerinin oldukça aşina olduğu bir isim.

    trailer