1. sürprizzz... artık internetin bağlanabildiği her cihazdan trt payı alınacak. oturmuş herkes trt izliyor zaten sormayın. elektrik faturalarında görmeye alışkındık da şimdi cep telefonu, tablet. vs. bu yüzden cep telefonlarında yüzde 6-7 arası; tablet ve bilgisayarlarda ise yüzde 2-3 arası zam uygulanacak.
  2. düşünüyorum, trt neresi internet neresi. ülkede samsung gibi bir kuruluş olsun, telefonlardan %5 pay almasına ses çıkarırsam ne olayım (samsung böyle bir devlet teşviği ile samsung oldu). ama sen ne bir ar-ge üretirsin, ne doğru düzgün yayın yaparsın, aldığın o kadar para yetmez gibi bir de reklam alırsın. yaptığın iş hiçbir şeye benzemez. hala daha bilgisayardan %2 telefondan %6 vergi almaya utanmazsın. ne diyeyim.
  3. araba alırken bile trt payı veriyoruz torpido gözünün orada bi bandrolu oluyor.. ben trt radyoyu hayatımda dinlemiyorum niye veriyorum anlamadım. hayır arabada yine radyo var neyse elektrik faturasında falan niye?!
  4. dolaylı vergilerle ve trt payı gibi resmi haraçlarla çoğunlukla kolaycılığa kaçıp gırtlağını sıkabildiklerinden para alma derdindeki "yönetim anlayışının" bir sonucudur..ee haliyle gırtlağı sıkılanlar (yani çoğunluk) bundan memnun ise sonuç kaçınılmaz hale geliyor.
    2013 yılındaki dolaylı vergilerin toplanan toplam vergi içerisindeki oranı % 69,7'ye ulaşmış..son geçen iki yılın daha iyiye gittiğini hiç sanmıyorum ki olumlu yönde ilerlese bile ne kadar düzelebilir rakam ortada.
    ilgili haber.