1. mutlu
 2. kardeş kardeşi döver ama asla öldürmez kardeş kardeşe küser ama yar başında tutar. kürtlerin bu ettiğini sanmam kardeş yapa!
 3. yanlış önermedir. kaldı ki kardeş olmasınlar zaten, biri birinin hamisi olmasın, biri ötekinin gölgesinde kalmasın; fakat dost olsunlar dost.
 4. değildir , türki değildir , hatta ural-altay ailesine de dahil değildir. hami-sami de değildir ne olduğu belli değildir kürtlerin. turan soyundan da gelmez.

  zülfiyare dokunmasından onur duyuyorum. finler türklere kürtlerden çok daha yakındır soysal olarak.
 5. bu kardeşliği ırk boyutunda incelemek mantıksızdır. tarihimize baktığımızda kürtlerle büyük bir husumetimiz de yoktur. bizi asıl bölecek olan ve kardeşliğimizi yok eden şey bu konunun tartışmaya açılmasıdır. bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.
 6. bu topraklarda kardeşlikten kasıt kendine benzetmek olarak algılandığı sürece edebi anlamda hoş realitede ise hiçlik ifade eden cümle.
 7. canlı bombalarla onlarca kişinin yaşamına kast edenlerin cenazesine giden milletvekillerine ve partililere sahip insanların duvar yazılarıyla bize ders vermeye çalıştığı slogan. duvar yazılarından önce kürdün şehrinin altını tünellerle köstebek yuvasına çevirenleri ve kürdün sokağına tonlarca eyp döşeyip yine kürdün seçtiği belediyelerce üstleri asfaltlanan mayınları konuşmamız lazımken zatı muhteremin aklı türk'ün kürt'ten önce yazılmasına takılmış. ardından da kendisi kürt'ü önce kullanarak kendi kazdığı çukura düşmüş, tıpkı bodrum katında közlenmiş patates olan terörist arkadaşları gibi.

  arkadaş kendisine özelden attığım (bkz: türkün gücünü göreceksiniz) mesajını ise nickname'imi sansürlemeksizin entry'sine editleyerek aklınca beni deşifre etmiş. halbuki kelimenin tam anlamıyla beni hedef göstermiş. tıpkı çoluğunun çocuğunun hamile eşinin yanında pazarda alışveriş yaparken atm'den para çekerken sırtından kahpece vuran kardeşleri gibi.

  o ve terörist arkadaşları kürt ,çoluğunun çocuğunun yanında öldürülenler ise türk.

  evinin önünde bizzat kendi seçtiği belediyesi yola mayın döşeyip üstünü asfaltlayınca ölüm sesizliğine yatan ve yetkililere ihbar etmeyen kürt, onların infilak etmesiyle hayatlarını kaybeden ve söz konusu duvar yazılarını yazan asker ve polis ise türk.

  tonlarca döşediği mayını şehrin ortasında 6 metre yarıçapında çukur açan kürt, bu mayınları büyük bir titizlikle temizleyen ve bunlardan bölge halkını korumaya çalışan ise türk.

  işte şimdi bu türk kürt kardeştir sloganının ne kadar gerçekçi olduğu hakkında sağlıklı bir şekilde kafa yorabiliriz. sen daha el kadar bebelerine terörist kıyafetleri giydirip nevruzlarda orda burda alanlara götürüp resmini çekip facebook'ta koyuyorsun. senin yavrun büyünce beni öldürüyor ben senle nasıl kardeş olayım? türk olsun kürt olsun fark etmez arkadaşlarınızı ve kardeşlerinizi iyi seçin.

  edit: karakterim gereği reelde olsun sanalda olsun hayatımın hiç bir yerinde teröristlerle muhatap olmam. sanalda 'oha çüş' diyebileceğim facebook okuyucu yorumlar, tweet veyahut entry'lerle karşılaştığımda ise hiç vakit kaybetmeden caps'ini alıp linkiyle birlikte sanaldevriye@egm.gov.tr'ye e-posta atarak bildiriyorum. ama nedense bu hadsiz için (bkz: #115343) burada bu entry'yi girmiş bulunmaktayım. ben buraya eğlenmeye, okumaya, bir şeyler öğrenmeye ve mümkünse yeni yeni arkadaşlıklar edinmek için geldim böyle sanal teröristlerle işim olamaz. ama oldu bir kere ve muhattap olduk. bu entry'm sanal teöristlerle ilk ve son kez topa girmem olarak tarihe not düşülsün. bütün youser'lardan özür diliyorum.
 8. kutuplaşmanın her yere sıçradığını düşünürsek sadece lafta kalan bir söylem.

  önce insan olmayı öğrendiğimiz zaman bazı şeyleri idrak edebiliriz o da belki.

  son olarak teröristi savunmaya kalkacak birileri çıkmaz umarım!!
 9. k*rt ler Türk'lerin kardeşi falan değildir.İçlerinde iyisi varmış falan filan,hepsinin içinde bir hainlik oldugunu herkes biliyor.İyi k*rt dediğimizin bile içinde bir isyan bir yediği kaba ihanet isteği var.Türk milletini ona buna kardeş yapmayın zira tarih ,bizim kardeşimiz olmadıgını defalarca göstermiştir.Biz yardım ederken abi'lik yaparız.daha sonra karşılık beklemeye gerek yok,bizim zor zamanımızda da yardım falan gelmez zaten.Dünyanın en şanlı tarihlerinden birine sahip yüce türk milleti ile ne oldugu nereden geldiği belli olmayan düzgün medeni yaşamı bilmeyen tek yapabildiği böcek gibi üremek olan k*rtler ile ismimiz yan yana gelmesin.''vur göklerden leşleri uçsun, soysuza hergün uludere olsun !''

  edit:üstte bir malum ırk mensubu resimler vermiş.bende sana bunu yollayım neden bu düşmanlık görürsün
  http://hizliresim.com/Pk8QzN
  Bu millet bunun hesabını soracak sakın unutulur sanma.Türkün kanına kan gerektir.ister şimdi ister 10 yıl sonra.son kürt ölene kadar bu savaş bitmez bitmeyecektirde.benim 1 askerime 1 ırk feda olsa yine karşılıgı değildir ama bunun bedelini elbet ödeyeceksiniz.şimdi gidin çocuk yapın dövlet bize bahmiy deyin medeniyetsizler.