• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar stephen king
üç'ün çekilişi - stephen king
kara kule romanının sonunda roland, yani silahşor, silahlı adam'la karşılaşmıştı.

ardından roland, orta-dünya'da batı denizi kıyısında uyanır. karşısında her biri ayrı zamanlarda new york kentine açılan üç kapı görür.

roland, kara kule'ye ulaşmak için bu kapılardan üç kişiyi kendi zamanına çekmek zorundadır.

i. kapı: yıl 1987. roland, eddie dean adlı eroin bağımlısı tutukluyla karşılaşır. eddie çekilen kişilerden biridir.

ii. kapı: yıl 1964. gölgelerin kadını, zenci odetta holmes bir metro kazasında bacaklarını kaybetmiştir. içinde öfke ve nefretle yanıp tutuşan ikinci bir kadın yaşamaktadır ve o kadın roland'la karşılaşır.

iii. kapı: yıl 1977. jack mort insanları ölüme iten ve akıl almaz zalimlikler yapan bir canidir. ve ne yazik ki roland'ın çektiği son kişidir.

sizce, arayış içindeki roland ka-tet'ini tamamlamak için yeni arkadaşlar mı edinmiştir? yoksa bilmeden tamamen farklı bir bela mı ortaya salmıştır?
  1. kara kule serisinin 2. kitabıdır. ilk kitaba göre daha heyecanlıdır ve hikaye yeni karakterlerin katılmasıyla daha da güzelleşir. kitabı orijinal dilinde okumanızı tavsiye ederim. oldukça kötü bir çevirisi vardır ki bazı yerlerini google translate daha güzel çevirirdi. ayrıca kitabın arka kapağında nedense ilk kitap(bkz: kara kule silahşor - stephen king) anlatılmaktadır.