uğur koşar

Kimdir?

tts (theatrical therapy system) ve nur terapisi'nin kurucusu olan psikolojik danışman ve yazar uğur koşar; tillo ( evliyalar diyarı) şehrindendir. kendisini fıkıh, tefsir, hadis olarak ilmi yönden geliştirmenin yanında;  doğunun zen öğretisi (farkındalık) ile sufi’liğin (kalp gözüyle bakışını) harmanlayarak kendine özgü üslubuyla insanların kendi öz varlıkları ile buluşmasına böylece kalıcı bir huzurla buluşmalarına yardımcı olmaktadır. aynı zamanda insanlar uk’yı dünyanın tek batılı mistik’i olarak görmektedir.

  1. ilkokul mezunu olan yazar kişisi.
    bugünlerde karısını aldattığıyla ilgili haberleri düşmüş, karısının ifadeleri de çok trajik. şöyle ki bu beyefendinin herhangi bir işi yokmuş, eve geçimi sağlayan da kadınmış. beyefendi internetten araştırmalar yaparak kitaplar yazıyormuş. "internetten araştırma yaparak."

    trajik olan kısımsa bu beyefendinin kitapları öyle çok satıldı ki... misal bir kitabı "allah de ötesini bırak" gibi bir şeydi. sürekli görürdüm çok satılanlar bölümünde ama zerre ilgimi çekmediği için alıp ne var içinde diye bakmadım bile. zaten öyle ya, ne anlattığı da çok gizemli gibi durmuyor.

    bir de psikolojik danışmanlık yapıyormuş hiçbir bilgisi ya da öğrenimi olmadan. çok zeki olmalı ki bu toplumda para kazanabilmek için nereye yürümesi gerektiğini ya da neyi arkasına alması gerektiğini iyi biliyor. zira "allah, din, islam" diyen götürüyor paraları. ama özel hayatına girdiğinde de karısını aldatan bir herif olarak çıkıyor. böyle düzenbaz insanların ağzına pelesenk oldu din. allah deyip ötesini bırakıyorlar işte.