1. walking dead'in dizisinin hasılat yapması sonrasında, biraz ticari kaygılarla, biraz da özenle hazırlanmış bir survival point and click adventure yapımı.tell tale games'in episodik serilerinin de ilk öncülerinden olan yapım yine robert kirkman'ın kendi eserinden uyarlanmış.robert kirkman'ın da sürece dahil olduğu bir oyun. aslında bir point and click adventure olarak çok zorlayıcılığı bulunmasa da, diziden çok daha derinlikli senaryosu, karakterlerin etkinliği ve çizgi romansal grafik anlayışıyla dikkat çekiyor.ticari kaygılar diyorum;çünkü çoğu telltale games serisinin aksine oldukça basit hazırlanmış ve dizi takvimine göre belirlenmiş bir çıkış süreci söz konusu.aynı yapımcıların elinden çıkan back to the future serisi çok daha kapsamlı ve oynanabilirlik süresi uzun bu açıdan.

    2012 nisan'ında ilk episodunun yayınlanması ve sene içersinde yavaş yavaş yayınlanan diğer bölümleri sonrasında 2012 yılı sonunda en iyi indirilebilir oyun, en iyi oyun ödüllerini ingiltere'den toplamış ve aday gösterilmiştir.hikaye yine orijinalindeki gibi georgia eyaletinde seyretmekte ve orijinal karakterlerden olan glenn de konuk olarak oyuna dahil olmaktadır. ana karakterler lee ve sonradan yeni ana karakter haline gelen clementine üzerinden şekillenen çalışmada zombilerle ve insanların yeni düzene ayak uydurması sonucu oluşan çeşitli gruplarla mücadele edilmekte. her zaman olduğu gibi önce hayat kal, sonra yerleşim yeri bul ve sonra da yerleşim yerini koru mantalitesi ön planda. ilk sezonun büyük başarısı sonrasında 2.sezon ve ilk sezonla ikinci arasında 300 days adlı olayın patlak vermesinden bu yana geçen ilk 300 günden rastgele seçilen 4-5 farklı hikayeyle devam etmiştir.

    3.sezon da resmi kaynaklarca duyurulmakla beraber ne zaman çıkacağı henüz açıklanmamıştır.skybound entertaintments panelinide tell tale games oyunu açıklamıştır. konu olarak 1 ve 2.sezonun devamı niteliğinde olan bu güzel serinin 3.sezonunun 2016'da çıkması planlanmaktadır.