• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.33)
x-men - bryan singer
cyclops. jean grey storm..... onlar ve daha bir çoğu children of atom (atom çocukları) idi; herbiri biribirinden farklı genetik mutasyonlar ve bu mutasyonların kendilerine kazandırdığı insan üstü güçlerle doğmuştu. ne yazık ki insanoğlu anlamadığı şeyden korkmaktadır ve bu mutantlar kendilerini binbir türlü kötülükten korudukları toplum tarafından dışlanmışlardır. önyargı ve nefretle dolu bir dünyada, insanlar farklılıkları kabullenememekte ve birer ucube olarak gördükleri mutantları kendilerine karşı birer tehdit olarak görmektedirler. böyle düşünenlerin başında senator kelly gelmektedir.
 
dünya üzerindeki en güçlü telepatik yeteneklere sahip insan olan prof. charles xavier insanlarla mutantların bir arada barış içinde yaşayabileceğine inanmaktadır ve x-men adı altına bir çok mutantı etrafında toplar. onun yardımıyla bir çok mutant güçlerini kontrol etmeyi ve insanlığın faydasına olacak şekilde kullanmayı öğrenmişlerdir. kendlerinden korkan bir dünyayı korumak için savaşmaktadırlar.
 1. film serisini kronolojik sıra ile izlemeyi seviyorum ve tavsiyede ederim çıkış tarihleri yerine kronolojik sıra ile izleyin bence.
  1) x-men first class
  2)x-men origins: wolverine
  3)x-men
  4)x2
  5)x-men the last stand
  6)x-men the days of future past
  7)x-men: apocalypse