1. yemeğin kültürlerin çok büyük bir parçası olduğunu, ayrıca bilim ve sanat arasında bir noktada durduğunu bilmeyenlerce yapılması normal davranış.
 2. başlık altında siktir çekenden, göt edişe uzanan yolda yemek tarifi veren yazarlar eleştiriliyor. tam da tavuk suyuna çorba tarifine bişeyler karalarken denk geldi. üzerime alınmalı mıyım emin olamadım. yarın künefe'ye 30 yorum giricem. ayrıca inci'den adamlarım var o yorumları silin yoksa seri eksi verdirtirim.
 3. hegel ya da nietzche'ye değil de spinoza'ya daha uygun bir hareket olurdu. ruhun yetkinliğini artırmak, cevheri keşfetmek bu doğrultuda ruhunu eksiltenlerden uzak durmak vs.

  katılmıyorum çünkü etkileşime inanıyorum, toplumun birlikte vücut buluşuna, törpülenişine, yükselişine ve bazen birlikte yıkılışına inanıyorum. organik her türlü ilişkiye açık şekilde bir gelişim en gerçek gelişim olacaktır. herhangi bir sosyal engel koyacaksam seviye tespitine değil organik ilişkiye bakıyorum. yani sahiden de bana yemek tarifi mi vermek istiyor yoksa saygısızca bir tutum içinde mi, başka başka amaçları mı var? eğer gerçekse karşımdakinin duyguları her türlüsüne etkileşmek isterim.
  abi
 4. şu üslupla hegel desen ne olur, nietzsche desen ne olur? önce insanlar birbirine saygı duymayı bilmeli. saygı görmek istiyorlarsa tabii. bölümle bir ilgim olmamakla birlikte gastronomi ve mutfak "sanatları" isminden de anlaşılacağı üzere benim için de birçok kişi için de bir sanattır. bundan anlamak da bir kültür, zevk işidir. bakınız en bilinen gurmelerden vedat milor. bu adam da mı kültürsüz? cv'sini okuyup da aydınlanmanızı tavsiye ederim. herkes aynı şeyi düşünmek zorunda da değil ayrıca çünkü biz robot değiliz. insanları tek tipleştirmeye çalışarak bir şey elde edemezsiniz. dolayısıyla farklı görüşlere saygım var. görüşlerimi de kimseye dayatmam.
  bu arada ister dürümcünün yanına sektirip gideriz ister başka yere. buna kimsenin karar verme yetkisi yok.
 5. yazmayacaktım ama tutamadım kendimi.
  güzel ülkemin fularlı enteli de bir tuhaf. katalog sözlük metodunda olan bir platformda eğer "yeme-içme" diye bir katalog da varsa ve bazı yazarlar buna ilgi duyuyor, bilgili olduğunu düşünüyorsa pek tabii yazacaktır. ister künefe yazar, ister tavuk suyu çorba.

  ha istemeyen başlığı engeller görmek istemezse ama bunu bir şikayet olarak dile getirip üstelik ve üstelik "felsefe yapana karşı utanma yok" diye anlatılacaksa yani doğaüstü, inanılmaz matah bir şey gibi -ki sanki felsefe yapıyor diye aman efendim buyurun moduna geçilecek- ve yapılan felsefenin sadece göstermelik "bak ben üç beş şekilli cümle kuruyorum, bak ben felsefe yapıyorum" benzeri bahsi edilecekse oturur gülerim. yemek tarifi girmek mi rahatsız ediyor sırf kişisel ilgi alanına dahil değil diye? ne zamandan beri ilgi duyulmayan konular şikayet sebebi oldu?

  yaptığınız felsefeye benliğinizi ve dahi içselleştirdiğiniz fikirleri sorgulamaya başlayarak devam edebilirsiniz. ayrıca felsefi entry girmek ne süredir ayrıcalıklı yahut üstün bir vasıf sağladı insanlara anlamak mümkün değil.

  kültüre filan girerek savunu yapmaya hiç gerek yok, isteyen istediğini sözlük kuralları çevresince yazar ve diğerlerine de felsefe yemek düşer.
 6. bir eylem.

  tanımımı girdikten sonra favoriler bölümüne dikkat çekmek istiyorum. iki hizbi de favorileyenlerden korkulur. kaos istiyorlar, herkesi gaza getiriyorlar. *
  sezgi
 7. dikkat çekme veya trolleme amacı ile açılmış başlık.

  çok da şeyyapmamak lazım.
 8. Ayarlardan kanal sekmesine gelin ve görmek istediğiniz kanalın yanında ki kutucuğu işaretleyin.
  temsili fotoğraf.
 9. kaos yaratıp üzerine düzen kurmak için açılmış bir başlık.

  ^_^