• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
yeopgijeogin geunyeo - kwak jae-young
hırçın sevgilim, 2001 yapımı güney kore filmi. kolej öğrencisi kyun-woo(tae-hyun cha)bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(ji-hyun jun) rastlar. kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son kyun-woo'a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.
 
2008 yılında my sassy girl adıyla yeniden çevrilmiştir.
 1. Türkçe'ye "hırçın sevgilim" adıyla çevrilmiştir.
  Güney Kore filmlerini sevin. Koruyun.
  Çünkü romantizm orada gizli.
  Şaka, şaka.

  Eğlenceli, romantikli güzel bir filmdir. Her ortamda izlenir. Gidip de romantik komedi izleyeceğim diye 2008 yapımı Avrupa versiyonuna zaman harcamayın.

  Burada en kralından yapılmışı var. Tekrar ediyoruz hep beraber: 2001 Güney Kore yapımı.
  Bu da IMDB sayfası.


  Teşekkürü daha sonra edersiniz.

  İyi seyirler...
 2. başıma bir iş gelmeyecekse beğenmedim bu filmi demek istiyorum. izleyeli baya oldu tam hatırlayamıyorum ama başroldeki kızın tavırları çok itici gelmişti rol gereği de olsa. bir de bu korelilerin konuşma şekillerini sevmiyorum tahammül edemiyorum. zevkini çok beğendiğim biri önermişti onun hatrına tamamlamıştım filmi ama olmadı.