• youreads puanı (5.33)
 1. Bir youtube kanalı olan sokakroportajları'nın halka sorduğu soru.

  Cevaplar tahmin edilebilir ve bir çoğumuzun verdiği cevaplar ama 30. saniyeden sonra çıkan dedenin o kafayla verdiği oyla seçilen zihniyetlerin beni yönetmesi zoruma gidiyor arkadaş. Ben müslümanım( elhamdulillah) yani aynı dine inanıyoruz o amcayla sorun hangimizde lan böyle bir kafa benim tanıdığım, bildiğim, inandığım islamiyet de yok amk.
  Adam Allah bizi cezalandırıyor diyor, Cezamız da ödülümüz de öbür dünya da değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum arkadaş. adam hem islamiyeti yaşamadığımız için oluyor diye ağlıyor hemde bu dünya da ceza çekerek cezanın hafiflemesini bekliyor.Ödül değil midir bu dünya da ceza çekmek cehennem de yanmaktansa.
  içimizde ki pislikten gerçeği görmeyi reddettik çıkar için, menfaat için yanlışlara sustuk o yanlışlar da kendi çıkarlarını korumaya başladı diye bu hale geldik diyemiyor burada bile suçu başkasına atıp kaçıyor. ve en acısı bunun gibi bu ülkede milyonlarca insan var.

  Bu geri zekalı zihniyet babamın dününü, benim bugünümü sikti yetmemiş şimdi çocuklarımızın geleceğine göz koymuşlar onu da sikecekler bizler de gençlik olarak hayal kurmaya devam edelim.

  not : imla
 2. 1:57'deki eleman ikizim gibi. bir an şaştım kaldım.

  dede hariç insanların sağduyulu olması güzel. yazık oluyor bu insanlara.
 3. dedenin mantığında sert çelişki bulunan video.

  >dinimizi yaşamıyoruz
  >o yüzden başımıza bunlar geliyor
  >allah onları üstümüze salıyor

  -üstümüze salınanlar kafir
  -kafirler bizden daha rahat yaşıyor
  -ve kafirler "dinimizi" yaşamıyorlar

  herhalde kendine müslüman diyenler islam'a uymayınca bu dünyada acı çekiyorlar ama sonrakinde cennete gidiyorlar, kafirler zaten cehennemlikler. buradan bu dersi çıkarıyorum. ötedünya seviciliğinin zararlarını görüyoruz.

  yalnız "tavuğa kıyamıyorlar" diyen amca duygulandırdı, saygı duydum.