1. benim gibi üstün zekalıysanız doğal olmanız yeterli. eğer sıradan biriyseniz hiç uğraşmayın o isterse ağınıza düşer istemezse götünüzü yırtsanız olmaz o iş.
 2. böyle bir başlık açmamak kural 1
  (bkz: ayar)
  not: ben de aldım oradan biliyorum :)
 3. zeki olmak cinsiyetci soylem de bulundurmayi getirir degil mi? avlamak ne? kus mu vuruyorsun? zeki kadin kelime arasindaki serefsiz kisiliginizi gorur cok ugrasmayin bence.
 4. asıl tavlayanın (bazılarının deyimiyle avlayanın) kadınlar olduğunu hala anlayamadıysanız,geçmiş olsun..bir bardak soğuk su iyi gider..
 5. susturucu kullanın.

  ha bir de rüzgarı hesaba katın.
 6. sorun zeki kadin avlayabilmek ya da avlayamamaktan ziyade , sonrasında zeki kadinla ne yapabileceğini çözmek bence.
  bi şekilde avlarsiniz eyvallah da hakkini veremezseniz sıkıntı büyük.
  sonra çeşit çeşit triplerle kadini susturmaya ya da ezmeye hatta aldatmaya ve boylece ego kanıtlamaya calisilan bi freak show'a dönüşmesin.
  mundar etmeyin isi bilenine birakin.
 7. bir müze salonun duvarında yazan yazı:

  sürekli saçma sapan tiksinç esprilerinize katıla katıla gülüyorsa o kadın bir alıktır, ortamdan hemen uzaklaşın.

  oturup konuşurken fazlaca sıkılmıyorsanız o kadın piyangodur, 5 sene sonra aynı hisleri taşıyıp taşımayacağınız son derece belirsizdir. kaçıp kaçmamak arasında ikileme düşerseniz şansınızı kaçmaktan yana kullanın.

  eğer bir kadınla tartışırken bile kendine hayran bırakabiliyorsa, o kadın zekidir, boşuna onu aramayın, zamanı gelmişse gelir o sizi bulur.
 8. zeki olun. tavsiyemi verdiğime göre konuyu dağıtabilirim.

  avlanma kelimesini de eylemini de ilkel buldum. masai mara'da yaşamıyorsun en nihayetinde. etkilemek desen yaygara çıkmayacakken avlanma deyince böyle olmasını da gramer, sentagmatik, filoloji, linguistik gibi dallara borçluyuz. derrida'nın ruhu şad olsun.
  sezgi
 9. pek çok erkeklere mahsus mekanın duvarlarında şu yazı olduğu rivayet edilir: "eğer karsindaki siradan bir kızsa arabayla, parayla hava yap. karsindaki ortalamanın ustunde, kitap okuyan, şiir seven bir kızsa cemal süreyya oku.

  karsindaki cok zeki ve kulturlu bir kızsa, seni gordukten sonra hemen kaybolduysa merak etme. o seni bulur!"
 10. zeki bir kadını "avlayamazsınız" hayvan olmadığının farkındadır, "elde edemezsiniz", "sahip olamazsınız" çünkü mal olmadığının farkındadır, "tavlayamazsınız" çünkü tavla da olmadığının farkındadır (tavlanma mentalinde bir kız maldır) neyse.. zeki bir kadınla ancak "beraber" olabilirsiniz