• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.80)
loving vincent - dorota kobiela, hugh welchman
vincent van gogh'un kendi eserleriyle hayatının anlatıldığı, 85 ressamın özel çizimleri ile çekilecek animasyon film.
 1. sonunda vizyona girmiş enfes film. dünya üzerindeki tamamı yağlı boya resimlerden oluşan ilk film. izmir' de konak pier , mavi bahçe avm ve tabi ki karaca sinemasında vizyona girmiş durumda. hafta içi, gündüz seansında konak pier' de izlenirse sinemada tek başına film izlemeyi deneyimleyebilirsiniz.
  nasıl bir emeğin ürünü olduğunu görmek için bu video izlenebilir.
 2. bir sonunda! da benden gelsin o zaman. 6 yıldır uğraşılıyor bense 3 yıldır bekliyorum. değdi mi diye soracak olanlara, beklediğim her yıla, izlediğim her saniyeye milyonlarca kere değdi.

  130 tablo, 100'den fazla ressam ve van gogh. koca bir dehanın yaşadığı dönemde anlaşılamamasının yarattığı bunalım, değersizlik hissi ve bizim için acı ama onun için kurtuluş gibi bir son.

  son zamanlarda izlediğim en anlamlı film oldu bu içerikle. bazen gözlerim bile doldu. ama onun sebebi film olmayabilir, aşık oluyorum, ondandır belki. (*:swh)

  film için bir tavsiye, gitmeden önce eğer hiç bilmiyorsanız mutlaka ama mutlaka van gogh'un tablolarına bakın. kendisiyle ilgili birkaç şey okuyun. film daha anlamlı bir hale gelecektir.

  son söz, beni sonsuz kere daha büyüleyen vincent'tan gelsin;

  “i want to touch people with my art. i want them to say 'he feels deeply, he feels tenderly.”
 3. gidecek arkadaş bulamadığım film. cahil cühelayla takılmaktan bıktım
 4. hakkı verilerek yapılmış bir iş. oturup seyretmek kaldı bize de. her saniyesi sanat, her anı duygulu bir filmdi. etrafı van gogh'un bakışıyla görmek güzeldi.
  abi
 5. şahane bir görsellik, bu şahaneliğin altında biraz ezilmiş, gene de hiç fena olmayan bir hikaye.

  vincent'in derinliğini, kırılgan, duygusal doğasını başarıyla, filmin geneline yayılmış hafif bir hüzünle anlatmışlar. hikayeyi fazla kapsamlı bir biyografi şeklinde değil de, vincent'in ölümünden sonraki kısa bir zaman diliminde, polisiye ögelerle ele alma fikri de filmi belgeselleşmekten kurtarmış.

  her dakikası haz veren bu sanat eseri, sanırım kafamdaki van gogh imgesinin değişimine de yok açtı ki bu konuda yalnız olduğumu sanmıyorum.

  filme ne kadar çok emek harcandığı her bir karesinden anlaşılıyor. van gogh sarısına doyuran çok güzel bir iş, senenin en iyilerinden. herkese tavsiye ederim. trailer
 6. @guneslipazartesi 'ye kanıp gittim, son 3 koltuk boştu. tek başıma izleme hayallerim suya düştü.

  filmin tarzı ve animasyonlar gözleri biraz yoruyor ama güzel bir yorgunluk bu. detaylı bakmadım ama teknik olarak sanırım gerçek oyuncuları yeşil perde de çekip, üzerine yağlı boya efekti kullanarak arka plana da gerçek resimleri koymuşlar.

  konuda gayet güzel işlenmiş. yukarıdakilerden farklı bir yorumum yok şu an.

  görevlilerin açık unuttuğu salon kapısını kapatan seyirciye buradan selam gönderiyor, keşke ikinci yarı açık unutulan ışıklara da bir el atabilseydin diyorum.
 7. filmi sinemada izlememiş olmak üzüyor. izleyin!
 8. bir süredir bekliyordum filmi, açıkçası beklentimin altında kaldı.

  verilen emek muazzam ama o emekler ortaya güzel bir film çıkarabilmiş mi? ondan pek emin değilim.

  6.5/10
 9. bu film üzerine birkaç kelam konuşulacaksa bu kurgu üzerine olmamalı diye düşünüyorum. malum kurguyu izlettiren en büyük etkenlerden biri oyunculuk olduğundan dolayı bu filmi kurgu üzerinden yargılamak bana kalırsa verilen emeğe haksızlık etmektir.

  türünün tek örneği olan ve daha ilk sahne girer girmez rüyada gibi hissettiren bu yapım belgesel tadında sıkıcı bir anlatımdansa izleyicinin sonunu merak edeceği güzel bir senaryoya da sahip. ayrıyeten popüler kültüre kurban gitmiş van gogh imajını düzeltmek için de mükemmel bir fırsat malum 65.000 tablo kullanılarak çekildi ifadesi bilinçsiz izleyici için bile merak uyandıran bir ifade.

  marvel-dc filmlerinin öne çıktığı ve kabak tadı verdiği şu zamanlarda reklamının iyi yapılmasıyla da yeni bir soluk getirdi diyebiliriz. vizyonda uzun süre kalacağını düşünmüyorum enes midir batur mudur vizyona girince kalkacaktır. umarım sinemada izleyebilirsiniz.