• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
zihin oyunları
jason silva' nın sunuculuğunu yaptığı, beynimiz ve insan psikolojisi hakkındaki en can alıcı konuların, interaktif oyunlar ve deneylerle çok keyifli bir şekilde işlendiği bir national geographic dizisidir.
  1. bu programdan haberi olmayanlar hemen girip bir kaç bölüm izlemeye başlasınlar. ben zaten oldum olası; psikoloji konusunun bir grup insana teslim edilen bir meslek dalı olmasına karşıyım. çünkü psikoloji doğrudan bizi ilgilendirir, bizi anlatır. herkesin mühendis olmasına gerek yoktur. fakat her bir insanın çok iyi bir psikoloji bilgisine sahip olması, lüks değil zorunluluktur. bu program da çok güzel bir sunu ve yöntemle, sizin de içine girip dahil olduğunuz deneyler, oyunlar, gözlemleri çok iyi kullanıp; beynimiz hakkında kısa, ama önemli mesajlar sunuyor. bu arada, bir bölümü sadece 20 dk.
    iyi seyirler...
  2. 20 dk. kafanızı oradan alıp bir o tarafa bir bu tarafa savuran program dersem abartmam sanırım. jason silva' nın eğlenceli anlatımıyla daha bir hoş izlemesi. neyi ne için ve nasıl yaptığımızın ya da yap(a)madığımızın örneklerle açıklamasın; her bölümde farklı bir konuya değinilmesiyle öğreniyorsunuz. en zevkli kısmı da " hadi ekran başındakiler şimdi sıra sizde" olan kısmı.