• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar john scalzi
zoe'nin öyküsü - john scalzi
bu tanıdık bir öykü, ama henüz her şeyi bilmiyorsunuz…

amerikalı bilimkurgu ve fantezi yazarları derneği'nin başkanlığını yürüten john scalzi, zoe'nin öyküsü'nde son koloni romanındaki olaylara on yedi yaşındaki cesur kahramanı zoë'nin açısından yaklaşıyor. jane sagan ve john perry yeni koloni roanoke'nin kuruluşuna yardım etmek üzere görevlendirilir. bu sırada zoë, yeni tanıştığı erkek arkadaşı enzo ile giderek yakınlaşmaktadır. obin ırkından iki yaratık da hep zoë'nin yanındadır ve amaçları zoë'yi korumaktır. şimdi zoë ve arkadaşlarının karşısında kurtadamları hatırlatan korkunç yaratıklar ve akla gelmeyecek tehlikeler vardır.

scalzi, en iyi roman dalında hugo ödülü'ne aday gösterilen bu kitabıyla bizi tekrar yaşlı adamın savaşı evrenine davet ediyor.

"scalzi'ye kişilik ve ahlak hakkında sorular sorarken aynı zamanda yüksek tempolu, eğlenceli bir macera öyküsü anlatması için olanak sunan şık bir senaryo."
guardıan

"john scalzi'nin heinlein'a, haldeman'a ve pohl'a olan borcu açıkça ortada ve bu durum okuyucuyu mutlu ediyor.
eski moda bir gelecek ve büyük bir eğlence."
daıly telegraph
  1. john scalzi en sevdiğim yazarlandan biri. bu kitabı, yaşlı adamın savaşıyla başlayan serinin son kitabı. seri devam eder mi etmez mi bilemiyorum. 3. kitaptaki olayları farklı bir bakış açısından ele almış. kurguladığı senaryoya bayılıyorum scalzinin. diyalogları yine çok iyi. bahsederken içim kıpır kıpır oluyor. herkes okusun istiyorum bu seriyi. otostopçunun galaksi rehberi gibi kült bir eser olsun istiyorum. çok mu şey istiyorum. evet belki. bir kere de benim istediğim olsun. nolur ki.