1. 2 duran top golüyle göztepe'nin kazandığı izmir derbisi olmuştur. galibiyeti için göztepeyi kutluyorum ancak bu sonuçla birlikte karşıyakamızın ligde kalma umutları tükenmiştir. maça çok bağlı kalmadan bu yıl neden bu hale geldik onun düşünülmesi elzem camianın üyeleri tarafından.

  geçen senenin sonlarında kulübe yanlamaya başlayan ve camia ile hiçbir ilişkisi olmayan erdal acar futbol takımıyla ilgili birtakım vaatlerde bulunarak kulübe kaynak aktaracağını söyledi. beşiktaşlı olmasıyla bilinen bu adam neden durduk yere böyle bir işe kalkıştı anlamak güç. hele hele böyle adamların çıkarsız iş yapmayacağını düşünürsek kulübe yakınlaşması biraz daha tuhaflaşıyor. bu adam kulübe yardım edeceğini söylüyor fakat bu adam ile görüşen kişiler kulüpten yetkililer değil, taraftar derneği başkanı. her takımın sahibi taraftardır romantikliğiyle buna da kabul ama hala bu adamın ne vaadettiği belirsiz.

  sene başında takım süper ligin gözden düşen oyuncularını bir bir toplamaya başladı ki bunun ptt 1. lig'de intihar demek olduğunu iyi kötü herkes bilir. o oyuncu profili ile yola çıkılmaz nitekim daha ilk haftalarda takım çok kötüydü, antrenör istifa etti ve bu kısım önemli oyuncular ile ödemeler konusunda sıkıntılar yaşandığı söylendi. ardından yönetim ve erdal acar arasında bir gerginlik olduğu söylendi -ki bildiğim kadarıyla bu yönetim de acar beyin desteklediği adaydı. ligin ilk yarısında korkunç bir bir performans ile ligin dibindeydik, başkan değişti o sırada acar beyin elazığspor'a destek vereceğinden söz edildi vs. karşıyaka da başkan fatih diniz daha önce kulübü satan yusuf şimşek ile tekrar anlaştı ve ligde 5-6 maç sonra o da kovuldu vs. vs.

  evet tüm bunlar ve daha fazlası 1 takvim yılından daha kısa sürede yaşandı ve daha fazlasını yazacak mecalim yok doğrusu. bugün mağlup olduk ve sağda solda yine göztepelilerle laf dalaşı yapan arkadaşlar var, derdim ne yapacaklarını onlara öğretmek değil -ki bu sıkıntıların onlar da farkında zaten. ancak benim istediğim kulüpte gerçekte neler döndüğünü bilen birilerinin çıkıp bu olayların iç yüzünü anlatması zira bugünün en büyük meselesi göztepe mağlubiyeti değil, düştüğümüz durum/lig.

  neden bir yılda bu hallere düştük? neden futbolda ayrı basketbolda ayrı sefilleri oynuyoruz bu yıl? kulüple ya da şehirle hiçbir ilişkisi olmayan adamlar ne diye birden karşıyaka'ya ilgi duymaya başladı? ne vaat ettiler, ne istediler? seneye ne olacak?

  işte cevaplanması gereken sorular bunlar. bugün alınan mağlubiyet zerre umrumda değil zira kulüp böyle tuhaf ilişkiler ve eylemlerle çok daha kötü günler görecek diye korkuyorum.

  tekrar göztepe'nin galibiyetini kutluyorum.
 2. göztepe'nin "bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı ve ölümsüz göztepeliler" temalı koreografisi ile maç başında şov yaptığı karşılaşmadır. link