• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.68)
ice age - chris wedge, carlos saldanha
20 bin yıl önce, dünya hiç olmadığı kadar harika ve bir o kadar da tehlikelidir. buz çağı'nın başlangıcı kadar tehlikeli olduğu zamanlarsa çok azdır. gezegenin dev yaratıkları ve daha küçük olanlardan bazıları soğuktan korunmak için güneye göç etmektedirler. bunlara katılmayan iki kişi vardır. işleri kendi bildiği gibi halletmeyi seven avare mamut manfred ve hiç bi şey yapmadan yaşamaya bayılan tembel sid.
  1. beş yaşında falandım bu film ilk vizyona girdiğinde. annem, babam izlerdi arada bir. bana pek cazip gelmiyordu tabi o zamanlar. ne zaman bunu açsalar sinir olurdum, yapmadığım mızmızlık kalmazdı. şimdi on dokuz yaşındayım ve yanılmıyorsam beşinci filmi çıktı serinin. ama ne yazık ki son filmlerinde bu ilkinin verdiği keyif, duygu yok. bir ara nostalji amaçlı açıp tekrar izleyeceğim. (evet, nostalji amaçlı. ergenler de nostalji yapar hıh.)
  2. gittiğim ilk sinema filmiydi ve 7-8 yaşlarındaydım. benim için sinema yalnızca film ve çizgi filmlerde olan hayal ürünü bir şeydi. babam gerçekten insanların yalnızca film izlemeye para verip kocaman salonlara gittiğini kanıtlamak için götürmüştü. sonra ne mi oldu? sinema aşığı olup çıktım. her ay 'bir çizgi film çıksa da babam beni götürse' diye dualar etmeye falan başladım. 12 yaşına gelince evimize yakın bir avm'nin içine sinema salonu açıldı. arkadaşlarımla gitmeye başladım ama bu filmin yeri bende hep ayrı oldu.

    hala sıkıldıkça açıp açıp izliyorum.