1. öğrendikten sonra bu ne sikim iş arkadaş diye tepki verdiğim olay.üstüne birde vergi alınmayacakmış ulan normal gaziler aylık 600 lira alırken bunlar ne sikim iş yaptı da aylık 3200 lira para alıcaklar. sokağa çıkıp yaptıkları tek şey tekbir getirip kornaya basarak kafa sikmekti.

  normal savaş gazileri aylık 600 lira alıyor böyle düşünün.

  haber link

  ekran görüntüsü
 2. ebesinin amı sami, diyerek karşıladığım haber.

  edit: detayını merak ediyorum, kaynak lütfen. yani bu maaş kaç yıllığına verilecek? tarla bağ bahçe gibi aile mensuplarına devir edilecek mi?
 3. o degilde gerçekten şehit olmuş asil asker ailelere nekadar maaş bağlıyorlardı ayıptır sorması 300tl 500 tl fazlası oldugunu ben düşünmüyorum.. yazık demekten başka hiç birşey gelmiyor benim aklıma... hayırlı mutlu pompikler türkiye...
 4. verilsin, haklarıdır. tıpkı diğer hakkı olan şehitlerin ailelerine ve gazilere de verilmesi gerektiği gibi o para o gün sokağa çıkıp darbeciler tarafından sakatlanan insanlara da verilsin.

  hatta o gün ne olduğundan haberdar olmayan, halka ateş etmektense dayak yerim diyen askere de verilsin o maaş. tabi önce boğazda askeri döven şerefsizler içeri alınsın. ancak bu başka başlığın konusu, hiç girmeyelim buraya.
 5. 15 temmuz dışı bir günde şehit veya gazi olmuş insanlara ve ailelerine de verilmediği sürece her bir kuruşunun kursaklarında kalmasını dilediğim maaş bağlaması.
  evet bu kadar vicdansızım. darbeye de karşıyım. ancak tiyatrolar sonucu ortaya çıkan mağduriyetler ne yazık ki zerre umrumda değil.

  bakıyorum , hala vicdansızım. pişman da değilim.
 6. artık şehitlik ve gazilik mertebesinin de hiyerarşiye bölündüğünün göstergesidir.
  bir ayrıştırmadığınız bu kalmıştı tam oldu. bölüm bölüm böldünüz. her neyse işte yıllarca sizin sikten politik hatalarınız yüzünden şehit olan askerlerin ailelerinin veya gazilerin bundan eksiği ne? a pardon o askerin göreviydi ölmek değil mi, öyle demiştiniz. peki devam.
 7. soma'da ölenlerin ailelerinden, rüzgar çetin'in çarptığı polisin ailesinden, mehmet cengiz'in oğlunun çarptığı kuryenin yakınlarından ve elbette her gün ülkenin dört bir yanında şehit verdiklerimizi yetiştirenlerden falan tazminat alınsın madem diye düşündürten uygulama.

  bak güzel kardeşim. vatan sevgisinde ve ölümde bile insanları ayrıştırmaya devam edersen, yer ve zamana göre ölülere değer biçmeyi sürdürürsen yarın bol keseden hibe ettiğin tüyü bitmemiş yetimin hakkını bile bulamayacak hale düşersin. bana kalırsa böyle devam et zaten. o kıl aldırmadığın burnun elbet üzerine bastığın kanın sahiplerince sürtülecek yada sürtülmeli en azından.