1. 23 haziran 2016 tarihinde new york, brooklyn'de yer alan barclays center'da düzenlenecek olan nba seçmeleridir. son 5 yıl içinde, ligin önümüzdeki 10 yılı için yeterli miktarda star çıkartamaması, euroleague düzeyinde oyuncuların lige dahil olması ile beklentilerin zirveye çıktığı seçmelerdir. 2010 yılından bu yana toplamda 5~10 all-star düzeyinde oyuncu çıkartan ligin bu yıla özel olarak farklı antreman ve denetimleri ile, tabirinin tam karşılığı olarak "en iyileri" seçme kararı aldığı etkinlik olarak tarihteki yerini almış bulunuyor.

  ayrıca, anadolu efes oyuncularından furkan korkmaz, uluslararası oyuncular arasında yer alıyor ve ilk turda seçilmesi öngörülüyor.

  dip: organizasyon anında ve sonrasında düzenleme yapılacaktır.
  ilgaz
 2. ilk 8 sıranın seçimleri tamamlanmıştır. yao ming'den sonra peşpeşe iki yıldır uluslararası oyuncuların 1. sıradan seçildiğine tanık oluyoruz. avusturalya vatandaşı ben simmons, 76ers tarafından 1. tur 1. sıra seçildi.
  ilgaz
 3. 1. tur seçim hakları, takaslar ve düzenlemeler tamamlandı. şimdi geriye kalan 2. tur seçim haklarının netleşmesi ve oyuncuların seçimleri. furkan korkmaz ile ilgili 18. sıra söylentileri devam ediyor.

  up: adam silver ilk 10 sırayı açıkladı. ikinci tur 41. sıraya kadar haklar takas edildi. pistons ile suns görüşmeleri sonrası furkan, 18. veya 28. sıradan seçilecek gibi gözüküyor.

  up2: espn internet yayınlarında şuanda çökme yaşanıyor. ilk 11 sırada 7 uluslararası oyuncu yer alıyor.

  up3: takımlar sürelerini doldurmadan karar açıklaması yapmıyorlar. takımlar ihtiyaçlarından ziyade stratejik açıdan da ihtiyaç duyacakları oyunculara yöneliyorlar. kısa forvet ihtiyacı olan takımların uzun forvet yada şütör gard seçmelerinin sebebi buydu.

  up4: furkan korkmaz, 76ers tarafından 1. tur 26. sıradan seçildi.
  ilgaz