1. halkı sosyal yaşantısından alıkoymak,sindirmek,korkutmak için yapılan safsatalar.diğer bir deyişle psikolojik terör.
 2. kitleleri korkutma amaçlı girişimlerdır.

  kimden, niye korkacakmışım ki? teröre bireysel verilen bir taviz olarak görüyorum; gündelik rutinimi bozmayı...

  dostlar;
  daha bir kaç yıl önce elele, kürdü türkü hatta müslümanı birlikte, hep beraber yaşam biçimimizi bir diktatöre karşı korumadık mı???...

  şimdi ırkçı(pkk ırkçı bir örgüttür) ya da dinci teröristlerden neden çekinelim ki?

  ölümse; 2013'te de ölüm vardı... berkin'i, ali ismail'i, ethem'i, medeni'yi nezleden mi kaybetmiştik?

  şiddetse; gezi değil midir çıkarılan gözlerin, kırılan kemiklerin, yapılan işkencelerin simgesi?

  o gün polisiyle, ajanıyla, palalı yandaşıyla bir diktatörlüğe direnmedik mi sokaklarda... ellerimizde limon ve talcidten başka ne vardı??

  bugün de teröristlere karşı direnmenin vakti değil mi?

  sokaklarda dans ederek; şarkı söyleyerek; gelen baharın tadını duyumsayarak... bundan güzel, bundan uygar, bundan daha barışçıl bir direniş olabilir mi?

  hem...hem zaten
  ekinokslarda şarkılar söyleyen ve gelen baharı kutlayan toplumlara gıpta ile bakmaktan gına geldi bana artık...

  başlarım birilerinin nevruzuna da... isyan ateşine de...(saygı duymaya çabalasam da içimdeki his bu artık nevruz (newroz...artık ne haltsa)konusunda)

  bu benim bayramım değil kardeşim... bu mevzunun hikayesi bile bana ters geliyor.. yok iran'da 5000 yıl önce biri isyan ateşi yakmış da falan..filan...bu hikayeyi seven sevsin...(bu sevgiyi yargılama hakkını kendimde göremem...ama bana ters gelmesi hakkımı mahfuz tutarak...)
  ama
  onlar şiddete aşık diye ben niye baharın tadını çıkaramaz hale düşeyim ki???

  ben de gelen bahara, çiçekler açan dünyaya ve barış içindeki bir yaşama aşığım...

  ve bahar, ekinoksta dans edip; şarkılar söyleyerek kutlanmayacak da ne zaman kutlanacak???

  (bkz: ekinoks)
 3. dikkatli olmak lazım. bu iş şirke kadar varır. alimlere danışmak lazım. ne de olsa kadere inanan kişileriz. yazımızda varsa olur. bir takım rivayetlere itibarla evden çıkmayalım, kalabalığa karışmayalım çok doğru gelmiyor bana. neticede cenabı allah takdir ettiyse evde ayağın takılır küt diye gidersin. bu işler böyle.
  mutlu
 4. son ankara patlamasında yazdım yine yazıyorum. patlamalar ne yazık ki olacaktır. ülkemiz tam bir kaos.
  ozumm
 5. asılsız ya da değil, risk az ya da çok, kimsenin bu riske girmemesini ve herkesin temkinli olmasını dilediğim söylentilerdir.

  ayrıca nasıl olur da kesin bir şekilde asılsız olduğunu düşünürsünüz anlamıyorum. içinde bulunulan durumda nevruzda patlama olması gerçekten şaşırtıcı mı olurdu acaba sizler için?
 6. ama fısıltı gazetesi, ama kaos ortamı oluşturmak... hangisi bilmiyorum ama bildiğim ve kaç gündür gördüğüm şey; istanbul'un en işlek yeri olan kozyatağı metro ve çevresinde günlerdir birden fazla polis aracı, elleri silahlı polisler ve sivil polisler.

  özellikle dün akşam gördüğüm bu manzara gerçekten beni korkutmaya yetti. sıradan bir günde kocaman silahların içimizde ne işi var diye düşünüp durdum.

  tüm bunların dışında canlı bombaların dışında silahlı çatışma şeklinde olacak eylemler konuşuluyor. hali hazırda benim gibi çalışan ya da dışarı çıkmaya mecbur olan insanlar var. pek kimse bilmiyor ama bugün istanbul'un iki önemli kampüsünde mali müşavirlik sınavları var ve akşama kadar sürüyor. sınav merkezlerinin biri göztepe biri beyazıt. insan kendisini, ailesini bir kenara bıraksa bu bir sürü insanı düşünüyor.
 7. terör amacına ulaştı. çanakkalede anafartalarda destan yazan adamların torunlarına bak hele. göt korkusuna sokağa çıkamaz haldeyiz. karı gibi facebooktan ''ay şuraya gitmeyelim bombalama olacakmış'' diyoruz. nerde lan o kadar övündüğünüz asil kan?