1. basketbol süper ligi play-off yarı final serisi 3. maçıdır. maçın 4. çeyreğinde galatasaray taraftarları arasında yer alan, gerçek taraftar olmadan çirkeflik sergileyen, değil maça, spor kompleksine 2 km bile yakınına sokulmaması gerekenlerin gasp ettiği maçtır.

  hepsini kenara bırakın, avrupanın en başarılı koçu obra'ya böyle bir hakarette ve ahlaksızlıkta bulunmakta ne demek. bu hareketlerin insanlık dışı olduğunu galatasaray direktörü ergin ataman tarafınca doğrulanmıştır.

  fenerbahçe'nin * tezahüratlarına içinde para ve tribün cezası gibi çeşitli cezaların yer aldığı bir çok cezayı getiren ligin, abdi ipekçide son 5 yılda yaşanan olaylara artık tepkisiz kalmaması gerektiğini bir kez daha göstermiştir.

  serinin ilk iki maçının oynandığı ülker sports arena'da herhangi olay yaşanmazken, maça 15 dakika ara getirip maçın sonlandırılmasına engel olanlara rağmen tamamlanan ve seriyi 2-1lik duruma getiren maçtır. gerek fenerbahçenin gerek federasyonun peşini bırakmaması gereken maçtır. 15 dakikalık arada ve sonrasında bütün oyunculara ve baş antrenör zeljko obradovic'e yapılan tüm tribün skandalları ve saygısızlıkların maçı eşit koşullarda tamamlamaya olanak sunmadığı maçtır.

  umarım bu olay son olur ve tekrarı değil bu iki takım arasında, tüm ligde ve avrupada yaşanmaz.
  ilgaz
 2. obradovic gibi bir karaktere böyle şeyler yapılması türk basketbol tarihinin kara lekesi olmuştur.
  galatasaray taraftarının basketbol kültürüyle yakından uzaktan alakası olmadığını bir kere daha gösterdiği karşılaşmadır.
  türk hakemlerinin ne kadar iki yüzlü olduğunu gösteren maçtır.
  2.maçta mola alsana diye bagıran fenerbahçe taraftarına anons yaptıran hakemler 3.maçta fenerbahçeye edilen küfürleri geçtim, kendilerine edilen küfürlere dahi anons yaptırmamıştır.
  gaatasaray taraftarı sahaya maddeler atıp obradovic'e o terbiyesizliği yapmasa, fenerbahçe soyunma odasına gitmese,maçı anonssuz kapatacaklardı.
  şimdi sıra federasyonda. bakalım yürekleri var mı ?
  bu maçtan sonra saha kapama gelmeyecek ise galatasaray'a hangi maçtan sonra gelecek ?
 3. peşin not:gs

  maçı salonda izlemiş biri olarak sahada olan olaylardan utanç duyduğumu söylemem gerekiyor. futbol taraftarının, basketbola sıçramasından sonra böyle olayların artması kaçınılmaz oluyor. ülkenin insan kalitesini gösteriyor işte. efes-ülker kapışmaları daha güzeldi geçmişte..

  yalnız ülker arena'da hiç olay yaşanmamış demesine sadece gülerim. aziz yıldırım'ın maç içerisindeki bir fotoğrafı vardı hatırlarsanız, veya maç esnasında küfürlerin söylendiğini ya duymadınız ya da duymak istemiyorsunuz. buyrun fotoğraf;

  aziz yıldırım

  ayrıca maç içerisinde haklı olarak 4 kere anons yaptırılmıştır ki bence maça seyircisiz devam edilmeliydi bu son çeyrek başlamadan.

  galatasaray yönetiminin maç sonrası yaptığı açıklamada tükürük değil ayrandı açıklaması en hafif tabiriyle becereiksizliktir. olayları sapıtan bir taraf var doğru ama genede olayın faillerinin bulunup gerekli cezaları vermesini beklerdim ama biliyorumki imkansız.

  gelecek maçı seyircisiz bile oynayabilirler hiç sorun değil ama bunları yaparken birazda empati yapın rica ediyorum çok zor değil.

  olayın obradovic'e yapılması da üzücü ama kim olursa olsun yapılmaması gereken bir davranış.

  keşke maçı kaybetseydik ama böyle olay yaşanmasaydı diyorum. ayrıca gerçekten şu futbol taraftarı uzak dursun basketboldan, ben bu sporu böyle pislikler olmadığı için seviyordum.

  son olmasını temenni ederim ama ülkedeki nefret boyutu o kadar fazlaki ne yazıkki olmayacaktır.