• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.22)
7 kocalı hürmüz - ezel akay
1800'lü yılların sonlarında istanbul taşkasap’ta yaşayan hürmüz, değişik mesleklerden altı kişiyle hiçbir yasal yanı olmadan evlenmiştir. her kocasını haftanın bir günü ağırlamakta, gönüllerini hoş etmekte, onlardan hediyeler almakta ve ekonomik sorunlarını çözmektedir. ancak, onun gönlü berber eşinin dükkânında gördüğü doktordadır. bir hastalık uyduran hürmüz doktoru da evine getirtir. doktor da ona âşık olur... bu andan sonra doktor ve hürmüz, kendilerini karmaşık olduğu kadar, gülünç gelişmeler karşısında bulurlar.
  1. ezel akay'ın tabiriyle bir müzikal.

    yıllar önce abi ile yaptığımız bir şehirlerarası otobüs yolculuğunda yayınlanan film, 15-20. dakikalarında duyarlı! bir vatandaş tarafından "aile var" gibi son derece geçerli ve mantıklı bir gerekçe ile muavine kapattırılmıştı. sayesinde hepimizin ahlakı korundu. sağolsun.
    one
  2. diyalogları, oyuncuların şive performansları ve özellikle müzikleriyle bence türkiye'de özel yeri olan filmlerden biridir. acapella tekniğinin film müziklerinde bu şekilde yoğun kullanıldığı bir türk filmi ben bilmiyorum. müzikler öylesine ustaca özenle çalışılarak hazırlanmış ki çok yakışmış filme. filmin müziklerini ender akay ve sunay özgür hazırlamış ve çok da güzel yapmışlar. benim için müzikleri senaryonun,oyunculukların çok daha önünde..:)