1. k. kılıçdaroğlu'nun aile bakanı birilerinin önüne yatmış ifadesine gelen eleştirilere yanıt verdiği, metnin bir kısmını aşağıda bulabileceğiniz, tümünü ve videoyu ise şu adreste görebileceğiniz, aslında böyle bir konuda kendisini savunmasına gerek dahi olmadığını düşündüğüm, üslubun daha da sertleştiği açıklamalardır.

    "...Ben Davutoğlu'na cevap veririm. Ama o diyor ki, 'Boşverin Davutoğlu'nu bana cevap verin.' Sen kimsin sana cevap vereceğim. Bizim muhatabımız değil o. Dün kullandığı ifadelere bakın. Emin olun sizlerden özür diliyorum. Onun kullandığı cümle için. Yaptığım eleştiriye karşı 'sapık' sözcüğünü kullanıyor. Peki ben soruyorum... 'Dolmahahçe'de oturup Kadıköy'den gelen vapurlara bakıyorum, kadınlara kızlara bakıyorum' demek nedir? Sapıklık değil mi? 'Onları dikizliyorum' demek sapıklık değil mi? Bunun adı cinsel sapıklıktır. 'Seyrediyorum' diyor, Kimi? Kadınları, kızları... Senin görevin Dolmabahçe'de oturup kadınlara kızlara bakmak mıdır? Siyasi sapıklığa gelince... Bu zat TBMM'de tarafsız olacağına dair namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Şimdi ben soruyorum siyasi sapıklık nedir? Parlamentonun önüne çıkıp yemin ettikten sonra o yemini tutmayıp namusu ve şerefi çöp sepetine atandır. Namus ve şeref kavramının bu topraklarda ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi soruyorum, bunun adı siyasi sapıklık değil mi?"

    "...Ensar Vakfı'nın önüne yatıyorsun. Çocuklar tecavüze uğruyor. Sen bakansın, çocukları koruyacağın yerde vakfı koruyorsun. Bu benim ağrıma gidiyor. O çocuklar hepimizin çocukları. Benim görevim o çocukları korumaktır. O çocuklara o tabloyu hazırlayan kim? Ensar Vakfı'na o yurtları kim açtırdı? Kim görmezden geldi? İmam Hatip Okulu Müdür Yardımcısı diyor ki, 'Bizim öğrencilerimiz Ensar'ın ve Kaimder'in yurtlarında kalıyordu.' Peki bu yurtlar yasal mı? Yasa dışı... Vali, Kaymakam, Emniyet Müdürü, Başbakan nerede? Biz bunları dillendiriyoruz. Onlar kıyameti koparıyor. Kaldı ki önüne yatmayı kullanan kendi bakanları. Vatandaş için kullanırken bir şey değil, biz onlar için kullanırken kıyamet kopuyor. Sadece Aile Bakanı değil, Milli Eğitim Bakanı da Ensar'ın önüne yatmış vaziyette. "
  2. hücum süngüsünü silahına takıp konuşmuş adam. helal olsun. keşke zamanında kullansaydın şu üslubu, her absürdlüklerini yüzlerine vursaydın kemal başkan. ama bu da bir şey, geç olsun güç olmasın.

    ha bu arada açık hedef olarak gösterilebilir kendisi.