1. üzerinden tam iki yıl geçmesine rağmen hala hakkında net bir bilginin olmadığı kaza. tabii kazaysa. uzaylıların deney yapmak için uçağı kaçırdığı çok açık bence.
 2. çeşitli komplo teorilerine konu olan malezya uçağı.

  edit: asklepios26eses uyardı ilk entry'e cevap şeklinde yazılınca siliniyormuş.
  uyarı için teşekkürler
 3. akıntıların zayıf olduğu bir noktada, balçığın içine gömülmüş halde, yüzlerce yıl sonra keşfedilmeyi bekleyen bir enkaz halinde olduğunu düşünüyorum kazada kaybolan uçağın.
 4. bir iddiaya göre de bu olayın farklı bir boyutta var olan ve insanların aksine boyutlar arası yer değiştirebilen cinlerle ilgisi olduğu söylenmektedir. tabi kimilerine çok saçma gelebilir ve bunun ne kadar olası olduğu tartışılır ama koskocaman uçağın arkasında tek bir iz bile bırakmadan ortadan kaybolması, sanki yer yarılmış da içine girmiş gibi uydu ve kule dahil bütün bağlantılarının bir anda kesilmesi gerçekten çok sıradışı. bu kadar uzun zamandır arama kurtarma çalışmalarının hiçbir sonuç vermemesi de cabası.

  edit: uçağın düşmüş olduğu kesinleşmiştir. 29 temmuz'da hint okyanusu’ndaki fransa’ya ait reunion adasında iki metrelik bir uçak kanadı parçası bulunmuş, kayıp malezya uçağı mh370’e ait olduğu düşünülen parça inceleme için fransa'nın toulouse kentine gönderilmişti. incelemeden sonra da kanadın üzerinde mh370'e ait seri numarasının bulunduğu, böylece enkazın şüpheye mahal vermeyecek şekilde mh370'e ait olduğunun anlaşıldığı anlatılmıştır haberde.

  bu konuda kimsenin karşı çıktığı bir nokta yoktur heralde. bu parçanın uçağın kaybolduğu noktanın 5632 km uzağında bulunmuş olması da ilginç bir ayrıntıdır, uzmanlar hint okyanusu yönündeki akıntılar sayesinde oraya kadar sürüklenmiş olabileceğini söylemektedir en mantıklı açıklama da budur bence. fakat hala uçağın enkazına ulaşılamamıştır (ki bölgenin durumu dolayısıyla yıllar sonra bile bulunabileceğinin garantisi yok) dolayısıyla kazanın nasıl gerçekleştiğine dair kesin bir bilgi de yoktur. çok fazla komplo teorisi vardır, bunların en mantıklı olanlarından birinin ingiltere'ye ait büyük bir havayolu şirketinde pilot olarak görev yapan simon hardy'ye ait olduğunu düşünüyorum. 'malezya hava yolları uçağını pilot zahari ahmed şah kasıtlı olarak düşürdü.' demiştir kendisi.

  "ingiliz sunday times gazetesinin haberine göre, ingiliz pilot simon hardy 239 yolcu ve mürettebatla radarda kaybolan ve bir daha izine rastlanmayan "mh370" sefer sayılı uçağın, uçuş verilerini 6 ay boyunca kendi geliştirdiği matematiksel bir teknikle inceledi. simon hardy'nin iddiasına göre, malezya hava yolları uçağı pilotu zahari ahmed şah tarafından kasıtlı olarak düşürüldü. ingiliz pilot hardy, sır uçağın şimdiye kadar izine rastlanmamasının ise, yanlış yerde aranmasına bağladı. hardy'ye göre, pilot zahari doğup büyüdüğü ada olan penang'ın üzerinde seyir halindeyken uçağı düşürdü. boeing 777 tipi uçağın radardan kaybolmasının nedenini düşmeden önce tam 8 defa malezya ile tayland arasında mekik dokumaya bağlayan hardy, "böyle bir duruma daha önce hiç şahit olmamıştım. ama kontrol kulelerinin afallaması için çok iyi bir metod" dedi. uçağın malezya ve tayland arasında 8 defa mekik dokuduktan sonra son uçuşunu kesin bir u dönüşle penang adası üzerinden yaptığını belirten hardy, sonrasında "mh370" sefer sayılı uçağın okyanusa düştüğünü söyledi.

  hardy bu teorisini güçlendirmek için zahari ahmed şah'ın özel yaşamına da bakıyor. 33 yıl aktif pilotluk yapan zahari, 18 bin 365 saat uçuş yaptı. bu kadar deneyimli bir pilotun hata yaparak uçağı düşürmesine şans tanınmıyor. zahari 18 bin saatten fazla uçuş yapmasına rağmen evine bir uçuş kabini kurmuş ve boş zamanlarında burada pratik yapmış. " (ilgili haber)

  sonuç olarak kazanın nasıl gerçekleştiği ve uçağın neden düştüğüyle ilgili kesin bir şey söylemek imkansız, 239 yolcu ve mürettebata ne olduğu belirsiz. sanırım elimizden gelen tek şey uçakta bulunan yolcuların yakınlarına baş sağlığı ve dayanma gücü dilemek. hayatlarının nasıl mahvolduğunu tahmin etmek çok zor değil çünkü.
 5. dikkat edilmesi gereken ayrıntılar ;
  - uçağın düştüğü kesinleşti
  - ve gerçekten böyle bir uçağı kısa bir zamanda bulmak mümkün değil,akıntı hiç hesaba katılmadan bile uçağın düşebileceği yerler bu şekilde
  - elimize uçağın düştüğüne dair her geçen gün daha güçlü ayrıntılar geliyor,o da şuradan
  kg