• youreads puanı (8.55)
 1. tüyler ürpertici sanat şaheseri. müziğin duru güzelliğini hissettirir. birçok filmde kullanılmıştır bilhassa (bkz: the elephant man) filmiyle bütünleşmiştir.
 2. hem orijinali hem de remixleri efsane olan bir parçadır. elektronik ortamda ilk ününe ün katan william orbit'in barbers adagio for strings versiyonu olmuştur. daha sonra tiesto tarihin en iyi albümlerinden biri olan just be'ye kendi mixini eklemiştir adagio for strings adı ile. bu parçası öyle popüler olmuştur ki, bir nesil bu eseri kendisine ait sanmıştır; neredeyse yüz yıllık mazisi olduğunu bilmeden.
 3. dinlediğimde bir balığın oltaya tutunamayaşını hissetmiştim: balık bendim ve ipler için çok ağırdım.
  adagio for strings...
  onu dinleten hanımefendi de aramızda selam olsun.
 4. ortasından dalgalanmaya başlayan denizlerin, bahar gelmeden tomurcuklanan limon çiçeklerinin, cümle bitmeden oluşan tebessümün, sarılmanın kokusunun ve en güzellerinin en güzeli olanların şarkısı, öylesine doyasıya hissettiren
  zadig
 5. aynı üzüntüyü, aynı yıkılışı veren dört eserden biridir... madem sağda gözüküyor ve solda üste taşındı, gençlere bir faydam dokunsun.. o günlerden bu günlere acılarımız aynı ve fakat değişim sürüyor.... "harekete kimse mani olamaz" (bkz: aşık veysel)
  (bkz: gezegenler oluşurken bir kenardan viskisini yudumlayan insan)

  1671 doğumlu (bkz: sol minor adagio - tomaso albinoni)

  1910 doğumlu bu başlıkta dinlediğiniz samuel barber

  1935 doğumlu (bkz: cantus in memoriam benjamin britten - arvo part)

  1966 doğumlu (bkz: on the nature of daylight - max richter)