• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.33)
adı efsane
kariyerinin zirvesine çıkacakken sürpriz bir kaza sonucunda ağır yaralanarak sakatlanan efsane basketbolcu tarık aksoy, çok sevdiği basketbolu bırakmak zorunda kalınca perişan olur. daha sonra yavaş yavaş her şeyini kaybetmeye başlayan tarık, çocuklarının da velayetini kaybedince çaresiz kalıyor. hayattaki her şeyin onun için bittiğini düşündüğü bir anda karşısına çıkan sürpriz bir şans kızlarını geri kazanabileceğini düşündürür. peki efsane bunu başarabilecek midir?

yapım: d yapım

yapımcı: müge turalı pak – ayşe e. durmaz

drama koordinatörü: emel sakarya aksoy

yönetmen: devrim yalçın

uygulayıcı yapımcı: ebru sakal

senaryo: tunus taşçı, nazlı sunlu, hilal yıldız

görüntü yönetmeni: kemal sözen

sanat yönetmeni: aynur topalak

müzik: alpay göltekin

oyuncular: erdal beşikçioğlu (tarık), gökçe bahadır (bahar), rojda demirer (seçil), reha özcan (hasan), güneş hayat (kevser), bülent düzgünoğlu (seyfi), cem yiğit üzümoğlu (hakan), almila ada (melis), leya kırşan (zeynep), baran bölükbaşı (fiko)
 1. Erdal Beşikçioğlu alışılmışın dışında bir rolde oynuyor. merak ve heyecanla bekliyoruz amirim....

  ilk fragman
 2. erdal beşikçioğlu ile kerem tunçeri'yi aynı karede gördük. ya kısmet diye izleyeceğim dizi. ümitliyim olur bu iş.

  edit: olamadı
 3. dizide her şey çok klişe. ne olacağını en başından kestirebiliyorsun ama gerçekleştiğinde de gayri ihtiyari bir şekilde etkileyiciliği var. erdal abi olmasa belki izlemezdim ama adam diziyi eline almış resmen. yine ne olacağını kestirebiliyorum ikinci bölümde ona rağmen izletecek kendisini. dizideki müzikler de çok güzel hazırlanmış sahnelere. uzun zaman sonra bir türk dizisi izliyorum bakalım bu da şansıma beşinci bölümde final yapar. bir de her gün özetini yayınlayıp afedersiniz bokunu çıkarmasalar daha güzel olur. soğuyor insan.
 4. es-es vardı bir ara, erdal beşikçioğlu o dizide de öğretmen rolündeydi. ilk kez orada gördüm adamı, güzel diziydi. orada daha naif bir öğretmendi hatırladığım kadarıyla. alışık olmadığı bir rol değil bunun da altından kalkar.

  dizi hakkında bir kaç şey söylemek gerekirse, konusu klişe sanki. daha doğrusu son yıllarda çok fazla böyle lise dizisi çekildi yahu. lise muhabbetinin dışında neler olacak bakalım. iyi bir şeyler olursa izlemeye devam ederim seve seve.
 5. arka sıradakilerin bir üst mahalle türevi gibi olmuş. erdal beşikçioğlu olmasa izlenmez.
 6. iki haftada bir eve geldikçe izlemeye başladığım dizi. sevdim ben, bebek bi dizi bence. erdal beşikçioğlu hangi rolü oynasa kendisini oynuyormuş gibi ya nasıl oluyor bu....
 7. bir kez daha beni hayalkırıklığına uğratan erdal beşikçioğlu'nun rol aldığı son tv dizisi.

  erdal beşikçioğlu behzat ç'nin gölgesinde kalacak bu gidişle. o bir zirveydi ve oraya yeniden ulaşması biraz zor görünüyor. daha önce 46 yokolan ile şansını zorladı, güzel başladı ve hemen dibe indi. bu diziyi iki üç defa setretmeye çalıştıysam da bana bir tat vermedi.

  üzgünüm erdal, bu defa da olmadı:(
 8. yarı gençlik yarı aile dizisi kıvamında bir dizi. başta ergenlik dolu gibiydi fakat aile sorunlarının derinleşmeye başlamasıyla dramaya da geçebileceğini gösterdi. fakat bana kalırsa bir bahane bulup erdal beşikçioğlu'nun saçını kesmeleri ve "oha adamın içindan bambaşka biri çıktı" dedirtmeleri gerekiyor, adam o kadar kendisi ki bütün diziler "erdal beşikçioğlu ve diğerleri" kıvamında dönüyor çünkü. bir de sürekli belli sorunları olan karakterler oynatıyorlar, umarım ileride tarık karakteri absürt öfke kontrolsüzlükleriyle daha fazla sorun yaşamaz, kendi hayatını karartan tipleri oynamaktan kurtarmalılar şu adamı.

  kötü dizi değil, "yüzümü görsünler" saatlerimde izlerken rahatsız olmadığım dizilerden. umarım senarist, ortalama türk dizisi senaristinden daha yaratıcıdır, çünkü ileride bir nedenle işin içine eli silahlı mafyatik karakter girecekmiş gibi bir emare var, eğer kurgu bu yönde giderse güle güle adı efsane.