• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
adı efsane
kariyerinin zirvesine çıkacakken sürpriz bir kaza sonucunda ağır yaralanarak sakatlanan efsane basketbolcu tarık aksoy, çok sevdiği basketbolu bırakmak zorunda kalınca perişan olur. daha sonra yavaş yavaş her şeyini kaybetmeye başlayan tarık, çocuklarının da velayetini kaybedince çaresiz kalıyor. hayattaki her şeyin onun için bittiğini düşündüğü bir anda karşısına çıkan sürpriz bir şans kızlarını geri kazanabileceğini düşündürür. peki efsane bunu başarabilecek midir?

yapım: d yapım

yapımcı: müge turalı pak – ayşe e. durmaz

drama koordinatörü: emel sakarya aksoy

yönetmen: devrim yalçın

uygulayıcı yapımcı: ebru sakal

senaryo: tunus taşçı, nazlı sunlu, hilal yıldız

görüntü yönetmeni: kemal sözen

sanat yönetmeni: aynur topalak

müzik: alpay göltekin

oyuncular: erdal beşikçioğlu (tarık), gökçe bahadır (bahar), rojda demirer (seçil), reha özcan (hasan), güneş hayat (kevser), bülent düzgünoğlu (seyfi), cem yiğit üzümoğlu (hakan), almila ada (melis), leya kırşan (zeynep), baran bölükbaşı (fiko)
 1. erdal beşikçioğlu alışılmışın dışında bir rolde oynuyor. merak ve heyecanla bekliyoruz amirim....

  ilk fragman
 2. erdal beşikçioğlu ile kerem tunçeri'yi aynı karede gördük. ya kısmet diye izleyeceğim dizi. ümitliyim olur bu iş.

  edit: olamadı
 3. dizide her şey çok klişe. ne olacağını en başından kestirebiliyorsun ama gerçekleştiğinde de gayri ihtiyari bir şekilde etkileyiciliği var. erdal abi olmasa belki izlemezdim ama adam diziyi eline almış resmen. yine ne olacağını kestirebiliyorum ikinci bölümde ona rağmen izletecek kendisini. dizideki müzikler de çok güzel hazırlanmış sahnelere. uzun zaman sonra bir türk dizisi izliyorum bakalım bu da şansıma beşinci bölümde final yapar. bir de her gün özetini yayınlayıp afedersiniz bokunu çıkarmasalar daha güzel olur. soğuyor insan.
 4. es-es vardı bir ara, erdal beşikçioğlu o dizide de öğretmen rolündeydi. ilk kez orada gördüm adamı, güzel diziydi. orada daha naif bir öğretmendi hatırladığım kadarıyla. alışık olmadığı bir rol değil bunun da altından kalkar.

  dizi hakkında bir kaç şey söylemek gerekirse, konusu klişe sanki. daha doğrusu son yıllarda çok fazla böyle lise dizisi çekildi yahu. lise muhabbetinin dışında neler olacak bakalım. iyi bir şeyler olursa izlemeye devam ederim seve seve.
 5. arka sıradakilerin bir üst mahalle türevi gibi olmuş. erdal beşikçioğlu olmasa izlenmez.