1. çok hızlı kopyala yapıştır yapan sözlük yazarı. gerek diğer sözlük oluşumlarından kendine ait entryleri birebir buraya kopyalaması , farklı sözlüklerden başka kişilere ait olduğunu tahmin ettiğim (nick aynı değildi) entryleri buraya kopyalaması ve haber siteleri , bloglar dan direk paragraf alması ile içerik doldurma izlenimi oluşturmuştur.

  yorum girme usulleri 3. madde :

  3. kitap, makale vb. gibi kaynaklardan alıntı yapılabilir. ancak yorum içeriği diğer sitelerden kopyala-yapıştır şeklinde getirilmemeli, özgün olmalıdır.

  neyse. bu kadar sık entry girince dikkatimi çekti bir bakayım dedim.

  edit : arkadaş ile özel mesaj vasıtası ile konuştuk. öncelikle kendisine bu durumu özel mesaj olarak atmadığım ve direk nick altına yazdığım için kendisinden ve herkesten özür dilerim. çok düşünmeden yaptığım bir hareketti.

  kendisine ait iskambil kartı başlıklı girdisini , milliyette , ufonet.be adresin de ve farklı bloglar da gördüm.

  kendisinin yaptığı açıklama sonrasın da yazının tam halinin kendisine ait olup ilk şurada yayınlandığını söyledi. milliyet'in gönderisi arkadaşın girdisinden daha sonra yazılmıştı , ufonet.be ' de tarih gözükmüyordu. yani yazının "tam" hali kendisine ait. lakin farklı bir blogda yazının içerisinden bir paragrafın 2012 senesinde yazılmış olduğunu gördüm. neyse önemli kısım o değil , sonuçta yazının "tam" hali arkadaşa ait ve haksız bir kanıya vardığım için kendisinden yeniden özür dilerim.

  aynı zaman da tahminimce kendisi ekşisözlük'te thrax kullanıcı adı ile bulunuyor çünkü şu girdisi ve ekşide ki şu girdi aynı. onun dışın da farklı sözlükler de yine aynı kullanıcı adını kullanıyor ve o platformlarda ki girdilerini buraya topluyor.

  madem ki herkes içinde haksız bir yargıda bulundum , aynı şekilde herkes içinde düzeltmek istedim.