1. listeleri gayet sağlam olan apple'ın müzik uygulaması. çoğu türkçe şarkının telif hakları sorununu da çözerse tadından yenmeyecektir.
 2. gayet başarılı, severek kullandığım, sayesinde bir kaç parça keşfettiğim sizi başka müzik uygulamaları arayışından ve ihtiyacından kurtaran iphone uygulaması.
  bbs
 3. henüz genius listeleri ile tam entegre olamamış fakat ilk başlardaki şarkıyı indirirken yaşanan yavaşlık sorununu aşmış olan uygulama. alışılagelmiş apple kullanıcı arayüzü yapısından -karmaşıklık sebebiyle- uzak olsa da bu da zamanla değişecek, radyoların sayısı ve çeşidi artacaktır diye umuyorum ki zaten radyoları şu andaki haliyle bile yeni şarkı keşfetmek için ideal. indirdiğim şarkılarla halihazırda satın aldıklarımı wifi bağlantısı olmadan da genius listelerinde birleştirebildiği zaman tadından yenmeyecek, spotify'ın "bunun benimle ne alakası var" tadındaki önerilerinden daha güzel önerilerle gelecektir.

  eksik yanları ise bazı sanatçıların (duman, yasemin mori ve sair) eski albümlerini barındırmaması ki burada da söz konusu albümlerin telif haklarını ellerinde bulunduranların düşünmesi gereken şu; bu devirde oturup da taşınıbilirlikten feragat edip albüm alacak insan çok yok ve açıkçası da youtube'dan şarkı ripleyip itunes ile bilgisayara atmak hiç kolay bir yaklaşım değil, resmen satın almak istiyorum ama ürünü bulamıyorum.
 4. spotify ile kıyaslanamayacak kadar kötü olan apple'ın müzik servisdir.

  türkçe içerik bakımından çok zayıf durumda. uygulama yavaş çalışıyor, şarkının başlaması için 15-20 saniye geçiyor çoğu zaman.

  her şeye rağmen daha çok yeni. önümüzdeki 6 ay, uygulamanın geleceği için çok önemli.
 5. spotify ile birlikte ikisini de muteber zaman kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki radyo konusunda da listeler konusunda da spotify dan çok çok geridedir.

  edit: imla
 6. enpara ve spotify ikilisi sayesinde şimdilik kullanmayı düşünmüyorum.
 7. haftalar sonra acaba hala aynı mı diye düşünerek girdiğim uygulamada türkçe müzik arşivini genişlettiklerini fark ettim. gülşen ve emre aydın'ın tek albümleri varken şu an diğer albümleri de eklenmiş.

  bunlara rağmen sanatçı profiline girmeye çalışınca hala uygulamadan atıyor. gelişmeler olsa da hala yetersiz.