• youreads puanı (8.33)
 1. " renkli bir kart atarım mekke ya da kudüs'ten " aşk bir yerde durur, dursun zaten. aşk olmadan yola çıkılır mı? valize sıkıştırmak lazım aşkı, çorapların yanına hem de, ya da diş fırçasının üstüne sürmek lazım aşkı. belki ben ilaç kutusuna sıkıştırıveririm, prospektüs affalar. onun hediye ettiği gömleğin cebinde tütün kalmış, gömleğin cebine de koyabilirim. yanmamış tütünle aşk küllenir mi durdukça? belki bir gün yanarlar tekrar.

  ben eski dervişler gibi, yola çıkarım kafamda, bir lokma bir hırka. mekke'ye varırım, kabe'yi değil, aşk'ı tavaf ederim. onun yaşadığı gün sayısı kadar tavaf ederim. ellerini duaya açmış kız çocuğu resimli bir kartın arkasına not düşerim. göndermem. kudüs'e varırım, mescid-i aksa'nın yanında uykuya dalarım. miraç'a yükselirim sonra, yedi alemden geçerim, isa'yla karşılaşırım isa'nın şarabından bir yudum alırım, meleklerle göz göze gelirim, yaratılmış ne varsa görürüm, ama yaratılmışlar içinde senin kadar güzelini görmedim derim aşk durdukça.

  mekke'den aldığım kartı, savaşta öldürülmüş çocukların mezarına gömerim, tüm inançları gömerim ondan sonra, tek inandığım aşk olur, aşk durdukça. " dünya döner tek bir yana doğsun diye gün bir daha "

  valizimde bir şiir kitabı var, aşk onun ayracı, okudukça, dünya durdukça, var oldukça...
 2. katil ve maktülden bir tık alt seviye olan grubun en iyi şarkılarından birisi.
 3. ilk defa bugün dinledim şuan 13. kez dinliyorum cidden harika bir şarkı
  edit:imla ve yazım hatası
 4. bu yeni solist çok seksi. şarkıyı da keyif ala ala söylemesine bitiyorum..