1. (bkz: başlık boş kalmış)

  gittiği yerin iyi bir yer olduğunu düşünmüyorum bu yüzden davul zurnayı hiç mantıklı bulmuyorum. düğün tadında bir asker uğurlaması çok mantıksız geliyor.

  ama asıl rahatsızlığımı anlatacağım. tabi ki bunun da dozunu bilmiyoruz memleketçe.
  bu sıra malumunuz askerler gidiyor yine. camına uğurlama katılımcılarının oturmuş olduğu arabaların oluşturduğu uzun ve kendini bilmez konvoylar, her arabadan ayrı patlayan silahlar, yol kapatıp halay çekmeler... bunlar çok kendini bilmez hareketler bence.

  geçen gün sahil yolunu kapatmış bir grup beykozlu densiz genç. sahil yolu git gel şerit yalnızca. ve sokak girişleri bile çok az. yol kapanınca tam 40 dakika beklemek zorunda kaldık. boş olsa da oluşan konvoyda bir ambulans vardı bu bile etki etmedi gençlere. polis gelmedi.

  dün akşam yine bir yol kapamayla karşılaştım bu sefer çok fazla silah patladı. millet korkma kuru sıkıdır dedi. kuru sıkı ne lan dedim silah sonuçta. amacı belli. otobüsteyken polisi ben aradım. amcalar tepki gösterdi olur böyle şeyler genç onlar diye. nasıl normal karşılıyorlar anlamıyorum. polis geldi bu sefer ama müdahale etmedi.
  tekrar arayıp bir şey yapmayacak mısınız diye sordum. her yıl oluyor bir şey yapamıyoruz cevabını aldım.

  dedim size de... yapacağınız işe de...

  bkz editi: (bkz: içinizi dökme defteri)
 2. kültürel ve dinsel ayinlerin, gençlik eğlencelerine karıştığı duygudurum patlaması. bazılarında tanrının tehdit edildiğine şahit oldum. "mehmet gidecek, geri gelecek!" tezahüratı gibi.
  abi