1. avrupa birliğine üye ülkelerine tavsiye niteliğinde kararlar alan kurum.

  15 aralık 2004'te, tamı tamına 407 parlamenter türkiye'nin avrupa birliği'ne tam üyelik başvurusuna evet oyu vermişti. (hayır diyenler 262, yani o yıllarda avrupalıların çoğunluğu bizi destekliyordu)

  hatta evetçi parlamenterler, ellerinde her dilde “evet!” yazan pankartlarla, (“oui!”, “si!”, “ja!” “yes!” “tak!”) meclis salonuna girmiş ve güzel bir jest yapmışlardı. bugünse, bizlere kapılarını kapadılar.

  12 yıl önce avrupa tarafından prens gibi karşılanan erdoğan, bugün ikide bir avrupayı suçluyor. akp'li fanatikler de avrupanın ne kadar zararlı olduğundan bahsediyor. oysa 12 yılda değişen avrupa değildi. avrupa hâlâ aynı ilkelere sahip. değişen, erdoğan. ne yazık ki cahil kitleler bunu anlayamıyor.

  eh, şangay beşlisiyle kurduğunuz yeni nikâh hayırlı olsun o zaman.
 2. benzin döküp yakın buraları. yakın la bu ülkeyi.
  ortadoğu'dan da beter burası. arapların en azından paraları var. bizim delik çorabımızdan başka neyimiz var?
  dünya'nın oksijenini de boşuna harcamayalım.
  ramel
 3. rasyonel bir karar almış topluluktur. türkiye ohali hak eden bir ülke değil. %95 aleyhte oy verilmesi de bunun göstergesi, ortada bi denge bile yok. 476 ya 37 bizim için üzücü bi oylama. tabi konusacak çok mevzu var, dil yetmez anlatmaya. hükmü yok denilen bu karar tcmb faiz artırımı hamlesini 5 dakika içinde yedi. dolar eski haline çıktı. çıksın dert değil de merkez bankasına siyasi.müdahale yanlıştır ve yanlış kararlar aldırır çünkü sen istediğin kadar dünyaya rest çek, iç siyaset için heba et ilişkileri ama kurumların uluslararası itibarı önemlidir. onlar siyaset yapmaz.

  karar öncesi baştaki kişi çıkıp indir faizi derse işler karışır. indirse bağımsız değil derler, sabit tutsa korktu artırmadı derler. artırsa yahu aptal mısın az sonra ap müzakere durdurma kararı alacak derler. yahu karışma arkadaşım karışma da baskı altına girip hata yapmasın adamlar.
  abi
 4. muhattapları bu kadar kaypak olunca kapattılar kapıyı haliyle..işine gelince ab ile seviş işine gelmeyince şangaya yürü, olacağı oydu işte ashsjk..o da olmazsa araplara yanaşırlar.. yazık tabi.