1. şamanizm değerleriyle bütünleşen içki.kamış ve üzerlik otu ile evde denenilebilir,tadı çok kötü olup mide bulandıran cinsten.bu yüzden de etkisini göremedim.etkisi üzerine yazılıp çizilen çok şey var,farklı ilgi alanları arayanlar için bulunmaz bir fırsat.
  2. varlığından 46 yok olan dizisi ile haberdar olduğum güçlü halüsinejik etkiye sahip içecek.

    işinden, ülkesinden ve çevresinden sıkılıp bir yıllığına güney amerika turuna çıkan değerli bir arkadaşımın bizzat kendi tecrübelerini şuradan okuyabilirsiniz.

    uzak bir yıl
  3. psycodelic uyarıcı. uyuşturucu değil. psycodelicler arasında (bkz: lsd) (bkz: magic mushroom) tepe noktası olduğu söylenir. güney amerika'lara kadar gitmeye gerek yok. türkiye'de de bulunabilir. (bkz: dmt) olarak bilinir. direk ismiyle türkiye'de yasaklı maddeler arasında mı bilmiyorum ama polis üstünüzde yakalarsa kubar falan sanıp işlem yapabilir. nitekim dikkatli olmak lazım.
  4. dinlerin ortaya çıkmasına neden olan madde. şamanizm her ne kadar din değil bir öğreti olsa da diğer dinlerin temelidir. bu dmt içeren maddeyi kullanan adam ölülerle konuşuyor evrenin ulu mimarıyla iletişime geçiyor. yerin yedi kat altına gidip kötü ruhlarla konuşuyor. tabii bu görülmüş şey değil herkes ölen yakınlarından haber almak istiyor adamımız halüsinasyonları sayesinde kutsal oluyor.

    sonrasında bazı yalancılar bunu taklit ederek kutsal kişinin nimetlerinden yararlanıyor ve dinler doğuyor.