1. aslında hikayenin ana konusu ve işlenişi cidden hoş olmasına rağmen birçok eksiklik, cevap bulmamış soru, mantık hatası mevcut; sonu geldiğinde de zaten "oyun bitmeden credits mi olurmuş ya?" diye kendi kendinize soruyorsunuz ki cidden oyun bitmiş oluyor o sırada. yani bir o kadar da kısa.

    olmayan hikayeden genel olarak bahsetmek gerekirse; dünyanın en büyük gücü haline gelmiş olan çin'de, amiral cheng ordusunu harekete geçirerek askeri darbe yapmaktadır ve çin'in muhtemel lideri jin jie'ye, rusya'nın da desteğini alarak, suikast düzenleme peşindedir. barışsever amerika ise olaylara müdahil olur savaşı engellemek için ve jin jie'yi koruması altına alır fakat amiral cheng, amerikan donanmasını yakıp yıkarak çinli abimizi ele geçirmeye çalışır. biz ise (daniel recker) ekibimiz olan tombstone ile amiral cheng'e ulaşmaya ve darbeyi engellemeye çalışıyoruz. bütün bunları 4 saat gibi uzun bir sürede yapıyoruz üstelik.
  2. modern savaş deneyimini multiplayer moduna çok iyi aktaran, konsol başında bana ve bir çok kişiye en çok zaman geçirten first person shooter oyunudur.
  3. online oynayan arkadaşlar var ise squad yapabiliriz.
  4. battlefront 2 , dünya kadar reklama karşın günde 6000 kişinin oynadığı vasat bir oyun olunca, herkesler bf4 e geri dönüş yapmış. keyifli oyunlar.
  5. single player modunu oynarken sıkıntı yaşamadım.ama iş multiplayer'a geldiğinde her ne kadar savaş olmayan ortamda 60 fps görsem de,savaş içinde 30-40 fpslerde 2 yıldır kendi çapımda uğraşıyorum.dizüstü ekran kartıyla alakalı bir durum.her şeyi denedim.yine de memnunum.istatistiklerimin daha iyi bilgisayarda çok daha iyi olacağını düşünüyorum.inşallah bf1 oyunu için yeni bir bilgisayar almak zorunda kalmam.