• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.75)
Yazar j.k. rowling
boş koltuk - j.k. rowling
yüzyılın en büyük hikâye anlatıcısı j.k. rowling'den...küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman.barry fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. bu ani ölüm yaşadığı kasabanın halkı için büyük bir şok olacaktır.arnavutkaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle pagford, sıradan bir ingiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir.belediye meclisi'nde barry'den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır. türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır? (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. bu kitabı sırf potterhead olmamdan ötürü, rowling yazdı diye almıştım. sanırsam 2 veya 3 sene evvel. sonra okumaya başlayınca alışkın olduğumdan çok farklı bir rowling üslubu ile karşılaştım. başta garipsedim ve kitabı yarım bıraktım. sonra sadece kitabın içindeki kurguya odaklanarak okudum baştan.

  çok güzel bir kitap, haksızlık etmişim. kişiler arası politik savaşlar, farklı içsel sorunları olan gençler, gerçekten etkileyici hayatlar barındıran bir roman. bir kaç yerinde şiddetli ağlama krizleri geçirtecek kadar da etkilemiştir beni hatta.

  !---- spoiler ----!

  ah o marjinal kız ve onun 3 yaşındaki kardeşi!

  !---- spoiler ----!
 2. olay örgüsünü, karakterlerin derinlikli bir şekilde işlenmesini ve hepsinin sürekli bir döngü içinde birbirlerine örümcek ağı gibi bağlanmasını başarılı bulduğum, tanıtımdaki tabir ile "küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman".