1. türk insanının deli gibi kullanacağını tahmin ettiğim browser. çalışma mantığı ise basit. gezmiş olduğunuz sitenin reklamlarını kaldırıp kendi reklamlarını koyuyor. bunun karşılığında da siteyi ziyaret edenlere ve site sahiplerine para veriyor.

    kanımca `adblock`un piyasaya vurduğu sansayonel darbeyi büyük oranda sübvanse edecektir. çünkü kullanıcıların önemli bölümü o kadar geziniyoruz bari biraz para kazanalım mantığıyla kullanmaya başlayacak, küçük çaplı site sahipleri, adblock'un reklam gelirlerini yok etmediği günlere dönebilirler. reklam piyasasının en büyük oyuncusu google, brave borwser'ın başarılı olması durumunda mecburen bir alternatifini üretmek zorunda kalacaktır. yani bu girişimin başarılı olması tüm internet dünyasının reklam anlayışını kökünden değiştirebilir.

    haliyle küçük çaplı site sahiplerinin bu browser'ı özendirmesi gerektiğini düşünüyorum. hem adblock'un yıkıcı etkisinden uzak kalacaklar hem de kullanıcıların dikkatleri kendiliğinden reklamlara kayacaktır. haliyle reklam gelirleri de artıracaktır.
  2. asla karşılıksız bir şey elde edemezsiniz. bu dünyada alan memnun veren memnun diye bir şey yok. elbet bir bit yeniği vardır. siz o browserdan banka hesaplarınıza girmeyin ben size söyleyeyim baştan :)