1. beylik laflar ederek sizi sıkmıcam, başlık yeterli görüşlerimi anlatmaya. karşı tarafın argümanlarını dinlemek isterim.

  edit: carl sagan'ın cosmos kitabında astrologlar ve astroloji ile ilgili görüşlerini okuduğumda kesin olarak inanmamaya karar vermiştim. size de tavsiye ederim. astroloji bir bilim dalı değildir. astrolojinin herhangi bir güvenilirliği yoktur.
 2. insanlar daha baska o kadar cok sacmaliklara inaniyor ki su çağda, burç muhabbetine inananlara kafayi takmaya sıra biraz zor gelir.
 3. 2016 yılında da inanmaya devam edecek insan .
 4. kahve telveleri de en mühim ekürisidir
 5. umut fakirin ekmeğidir, çaresizlik küçük insanların kaderi. *
 6. 2016 yılı itibariyle benim.

  tabii burçtan kastınız ne? gazete köşelerindeki günlük fal vs. ise inanmıyorum ama doğum günü ve saatinin insan karakteri üzerinde etkili olduğuna inanıyorum.

  "hep aynı tip mi oluyor aynı burcun insanları*" deniyor ya, böyle boş muhabbet yok. sanki 12 burç var dolayısıyla 12 insan tipi var diyoruz.

  sadece güneş burcu değil, ay burcu, yükselen-alçalan burç, evler, diğer gezegenlerin etkisi falan vs. bir sürü değişken var. ama pek çok karakteristik özelliği tutuyor burçların.üstelik de çok detay sayılabilecek şeylerden. mesela ben yengeç burcu olup da midesinde ülser, gastrit, reflü tipi bir hastalık olmayan insan görmedim. üstelik kızı da, erkeği de çok güzel yemek yapar.

  yay burçları kadar arkadaş canlısı kimseyi görmedim. ilk kez karşılaştığınızda bile kırk yıllık dostuymuşsunuz gibi muamele eder. gezip tozmadan da duramaz.

  oğlak desen yeryüzüne düşen ilk inat taneleridirler ama özellikle erkekleri acaip kabiliyetli oluyorlar. kendi kendine enstrüman çalmayı öğrenme, tamir vs. gençken çok asi, serseri takılırlar ama yaşlandıkça çok babacan, hoşgörülü insanlara dönüşüyorlar.

  ikizler mesela, alayı zeka takıntılıdır. dünyada en önemli şey zeka ve bilgidir, bunu da konuşmalarıyla göstermek isterler. çok konuşurlar, hızlı hızlı konuşurlar. kararsızdırlar. felsefe meraklısıdırlar ve hep aykırı fikirleri vardır.

  tanıdığım kaç başak varsa kafayı yastığa vurur vurmaz hepsi uyuyordu. konuşurken uyuyakalan insanlar genelde bu burçtan çıkıyor. :) bir de acaip titiz olurlar. her şeyleri pırıl pırıl, muntazam.

  hasılı burçlar bilimsel değil demek bir kere bilimsel değil. bir şeyin sebebini bilimsel olarak açıklayamıyorsak yeterli bilgi birikimine ulaşamadığımızdandır. kaldı ki ay'ın dünya'ya yakınlaşıp uzaklaşmasıyla oluşan med-cezir'i biliyoruz. ay'ın çekim kuvveti okyanustaki binlerce ton suyu hareket ettirirken %70'i su olan insanı neden etkilemesin?kaldı ki duygu dediğimiz şeyler de kimyasal hadiseler değil mi?

  hayır inanmazsan inanma bize ne de, sanki çok matah bir şeymiş gibi gelip başlık açmak ne? çok mu entelektüel, çok mu cool oluyorsun?
 7. tanrı'ya inanan insanlar gibidir ama tanrıya inananları kısmen anlayabiliyorum da lan bilimselliği olmayan dünya tarafından ciddiye alınan bilim adamları tarafından taşak geçilen astrolojiye hala nasıl inanabiliyorsunuz bunu anlamıyorum.
  gerçekten komik ya.
  bunu özellikle kızlar çok yapıyor ki amaçları biriyle çıkmadan önce nasıl oluru görmek.
  huyu huyuma suyu suyuma hesabı.
  gerçekten komik ama, bak gülüyorum.
  sitenin espri anlayışını eleştirenler bu arkadaşlara bakabilirler.
 8. başıma birşey gelmeyecekse bu benim.

  gelecekle ilgili tahminler kısmına inanmıyorum, başka burçlardan insanlara o burcun getirdiği özellikleri bilmiyor, ilgi duymuyor ve araştırmıyorum. ancak burcumun karakteristik özelliklerini ağır bir şekilde taşıyorum.

  duyanın kaçtığı bir burcum olmasına rağmen söylemekten çekinmiyorum ki ikizler burcu erkeğiyim.

  düzeltme: konu çok uzadığı için entrynin geri kalanını yeni başlık açarak oraya taşıdım, daha derli toplu oldu. okumak için:

  (bkz: ikizler burcu erkeği)
 9. bilimselliği var mıdır yok mudur bilemem ama bazı özellikler 10/9 oranında tutuyor
  bende yaptığım bazı çıkarımları söyliyimde zülfiyare dokunuyum biraz :)
  koç kadınlı erkeklı kendi güzelliğine cok önem veren ama yufka yürekli insanlar
  balık ketum , içine kapanık ve duygusal
  yaylar gülümsemeleriyle pozitif bi ambians yaratan cok sıcak kanlı candan insanlar ( biraz sinsi ve cok zeki oluolar :)
  terazi tamamen natürel
  ikizler de sevmediğim burç yoktur zeki ve cok konuşurlar
  kova ne geldiyse basıma kova burcundan geldi hepsi capkın kadınları da dahil, ancak aşırı sahiplenen anaç yürekli kişiler
  bütün basaklar titiz ve mis kokuludur :)
  yengec; calıskan , zeki ancak pek girişimci olmayan fırsatların ayagına gelmesini bekleyenler grubu
  boga; dengesizlikte ikizlere tas cıkaran hıcbırseye baglanmayan ozgur ruhlular
  zatım olan oğlak ise mantığı agır basan duyguları 2. plana atan , kişiliklerdir ( cok yazmıyım )
  evet bende bos inananlar sınıfındanım :)
 10. mantıklı gelmiyor diye yok sayılmaması gereken güruh. doğduğu tarihe göre belli psikolojik özellikler barındırmak çok saçma geliyor bana da. ama kabul edelim geyiği çok zevkli. bilmem ne burcu kadını başlığı açıp eski sevgili nefreti kusulurdu sözlüklerde bir dönem.
  sezgi