• youreads puanı (8.09)
 1. mnb
 2. uyandığında onu ilk kim görecek kesinlikle en çok acıtan türkçe şarkı sözlerindendir. manga grubunu sevdiğinizi söylersiniz, anlamazlar, dalga geçerler filan, emin olun bu şarkıyı bilmiyorlardır.
 3. "her sabah kaybolup giden bir rüya gibi oldun artık. geceleri beni bekleyen, gündüzlerimi zehir eden.. " sözlerine sahip, hissedilerek yazılan ve o hissi dinleyen herkese geçirdiğine inandığım şarkıdır.hem melodisi hem de sözleriyle acıtır. zaten acıtması için yazılmıştır. ferman akgül'ün eşine yazdığı iddia ediliyor. yıllar geçer, canınız acıdığı anda karşınıza dikilip bir de bu şarkı acıtır canınızı. türküleşmiş, türk halkı için ölümsüzlüğünü ilan etmiştir. kabul etmek gerek.
 4. keşke eski halinde kalsa, para için müzik yapmasaydı şu grup.

  en sevdiğim parçasıdır kendisi. ayrıca gene bassistleri farkını ortaya koymuş
  kup
 5. şarkının girişindeki macarca bölümüm türkçe'si bile vurmaya yeterli.

  geriye bakmadık ve zaten farklı yollarda yürüyorduk
  bir sessizlik oldu ve ay saklandı yine
  ve geriye tek bir şey kaldı...
  binlerce cevapsız soru
  ayı ilk kim görecek?
  kırık düşlerimi kim fark edecek?
 6. haci ben bu grubu hic dinlemem... garezim yok, sarmaz sadece, ama baska bir mesajda gorup bu klibi actim, ilk goruntu budai kalesinden asagi, aslanli ya da zircirli kopru (lancs hid)... hee ne var bunda denebilir, yok bi sey, de yarim saat once ordan bakiyordum ben len, ayni acidan... sozlukculerin basina gelen olaganustu olaylar gibin geldi...

  bu da boyle gereksiz bir yorumdur...