1. amele işidir. aklı başında bir insandan beklemediğim hareket.

  günaydın güzel kardeşlerim. güzel bir gün geçirmeniz dileklerimle. her ne kadar mümkünse.
 2. her cumartesi/pazar yaptığımdır aslında. işim olduğundan değil, kendimi bildim bileli iflah olmaz bir 'morning person' oluşumdan.
  n'apıyorum peki erkenden kalkıp? hiç.
  lenslerimi takıyorum önce. sonra telefonu alıyorum, bakınıyorum biraz youreads'e oraya buraya. sonra mutfağa gidiyorum ve ne bulduysam yiyorum arkadaşlar. efenim dünkü siparişten kalan lahmacun oluur, annemin yaptığı mis gibi mercimek çorbası oluur, babamın aldığı ıvır zıvırlardan oluur, buzdolabında kaderine terk edilmiş tavuk butları oluur, olur yani, hepsi olur. çorba hariç hepsini de ısıtmadan yerim ha. ne ısıtcam allasen yani. üşenirim.
  şimdi böyle gözünüzde aşırı kilolu, asosyal bir tip canlanmış olabilir -ki bunu asla kötü bir şeymiş gibi söylemiyorum- ama öhm öhm aslında en son tartıldığımda kırkbeş kiloydum. şu yiyip yiyip kilo almayangillerdenim ben. hadi bana gıcık olun. lütfen.
  ha ne diyoduk. film izlerim bazen de mesela, dizi de olur. sherlock'un bölümlerini özellikle. ezberledim artık aliminyum nerde bu dördüncü sezon!!!!11
  kitap okumaya çalışıyorum bazen de ama ı-ıh, sabahın o saatinde kitap okumak için fazla dağınık oluyor dikkatim.
  en çok yaptığım şey de evin içinde avare avare dolaşmak. kendi kendime konuşurum. ya da biriyle konuştuğumu hayal ederim. burada konuştuğum, sohbet ettiğim kişileri özellikle. sonra "ahahahah acaba beni böyle görseler ne düşünürlerdi" diye kendi kendime gülerim. pijamalarla falan. ya düşününce çok tatlıyım aslında. tanısanız seversiniz beni ama tanımamanız ruh ve akıl sağlığınız açısından daha iyi.
  ne diyorduk? cumartesi günü erkenden kalkmak.
  iyidir, güzeldir. erken kalkın arkadaşlar. güne erken başlayın. işlerinizi bitirin sabahtan sonra vakitleriniz size kalsın. benim gibi sabahın o saatinde lahmacun gömmeyin ama ya da kendi kendinizle konuşmayın.
  ya da konuşun canım bana ne.