1. hayatın zorluklarına karşı bir savaş verdiğimiz açık. istediklerimiz ve hayatın bize sundukları genellikle örtüşmüyor. yılmıyor devam ediyoruz, aldığımız her darbe bizi daha güçlü kılıyor, daha güçlü karşılık veriyoruz.

  sonra.. sonra bir şey oluyor. yadırgayıp yabancıladığımız bir şey.. karşı koyamayacak kadar güçlü bir yumruk yediğimiz zaman ne yapacağımızı şaşırıyoruz doğrusu.

  önce dizlerimizin üstüne düşüp veda busesi gibi son bir darbeyle yere seriliyoruz.

  kaybetmekle ilgili bi sıkıntımız da yok, alışığız daha önce de kaybetmişiz çokça zaten. sonra kabulleniyoruz. daha önce de kaybettiğimizi, hep kaybedeceğimizi. burdan sonra en sıkıntılı kısım başlıyor işte.

  tebrikler, dark side'a ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. korkularınıza yenik düşüp yenilgiyi kabullendiğimizde. insanlardan kendimizi uzaklaştırıp mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmıyoruz. evde yalnızız. kapüşonlarımızı çekip dışarı çıktığımızda yine yalnızız. karanlığa gizleyip yüzümüzü kendimizi uzaklaştırıyoruz. arkadaş ortamında bulunuyoruz ama ne konuşulduğuna çok da kulak asmıyoruz. saberımız hala mavi zannedersem bu vakitlerde. ardından arkadaş çevremizi kendimizden ötelemeye başlıyoruz. kimse bizim saçmasapan hareketlerimize katlanmak zorunda değil tabi. e onlar da bu bir değil iki değil deyip gidiyorlar.

  kendi yarattığımız cehennemde yanıyoruz ama başkalarını suçluyoruz. kendi sebep olduğumuz sıkıntıları başkalarına yamıyoruz.

  tebrikler! artık kırmızı bir saberınız var, artık değer vermiyor ve değer görmüyoruz. artık kimseyi incitemeyiz de, incitecek kimseyi bırakmadık çünkü. kimse de bizi incitemez, incinecek bir şey kalmıyor zaten geriye.

  kim bilir belki inziva gibi bir şeydir bu dark side olayı. belki hakikaten gücün karanlık tarafını tanırsak daha güçlü insanlar oluruz darth'ın da dediği gibi. ya da biz erkeklerin sessiz sedasız yitip giderkenki yardım haykırışlarımızdır bilemiyorum. biz erkekler dedim evet.

  biz erkekler dedim çünkü kadınlar dark side'a geçmeyecek kadar güzel ve iyi varlıklar. dark side'a geçse geçse erkekler geçer.

  çünkü sadece erkekler kadınları ancak anakin skywalker'ın padme'yi sevdiği gibi sever.
  kuz
 2. yapmak istediğimdir. sürekli olarak uykum var ve gündüzleri de uyuyamıyorum. umarım karanlık taraf hem karanlık hem de sessizdir. böylece sonsuza kadar uyuyabilirim.

  ayrıca kadın erkek demeden herkesin karanlık tarafa geçip istirahat etme hakkına sahip olduğunu düşünüyorum.
 3. kolay bir şey olmadığını düşünüyorum. çünkü karanlık güç dediğimiz zenginliktir. bu dünyada kötülük etmek çok zor, mesela birini öldürseniz kurtarmış oluyorsunuz. ya fakirlikten ya ihanetten. birini herhangi bir konuda hile ile mağlup etseniz öğretmiş olursunuz. hakkını yeseniz yine kötülük değil. kötülük bulmakta zorlanıyorum. o yüzden en sistemli ve stabil kötülük zenginliktir. dark side'a ancak böyle geçilir kanaatindeyim. öyle bir zengin olun ki her geçen gün daha da zenginleşin. hiçbir şey yapmadığınızda kötülük yapmaya devam edebiliyorsanız tarafınızı dark side kabul edebilirim.

  toplumda serseri, piç, genel tabiriyle "dark" kabul edilen kişiler mazlum insanlar bence. bi dursalar bi bıraksalar, aciz meczup serkeş oluveriyorlar, gözlerindeki bir ışık değişimine göre algılanma biçimleri değişecek kadar zayıflar, neredeyse hiçlik seviyesi. sürekli her yerde iyi kalpli insanlar görüyorum. dünyanın %90'ı melaike.
  abi
 4. herkes elbet bir kere hayal kırıklığına uğrar. sevdiği biri tarafından, sevdiceği olur, aileden biri olur, güvendiği bir dostu olur, inandığı bir fikir olur hatta ama hep aldatırlar bizi bir şekilde. işte o an düşünürsünüz bunu. o an tavsiyeler aklınıza gelmez o yüzden tek diyebileceğim şey may the force be with you...
  bozuk
 5. birisini dark side'a geçecek hale getirmenin ne kadar kolay, oradan çıkarmanın ne kadar zor olduğunu yaşadım. ne kadar "doğru olan bu, zaman her şeyin ilacı..." diye mantıklı düşündüğünüzü düşünseniz de o "hamle"yi yapmadan önce bir kere daha düşünün, belki o sırada bilmediğiniz/hissedemediğiniz şeyler vardır ve zaman aslında sizin ilacınızdır.
 6. hangimiz geçmeedik, dart vader gibiii
 7. şüphesiz ki dertsiz, tasasız bir hayat geçirmenizi sağlar. sağlığınız için lütfen dark side'ı tercih ediniz.
 8. light side olmadan dark side, dark side olmadan light side anlaşılmaz. ben en iyisi ikisini de kendi içimde birleştireyim. aaa, ne gördüm biliyor musun? ortada ne side kalmış ne de dark ve light. sadece bir nokta, aşağısı, yukarısı, sağı ve solu olmayan bir nokta.
 9. seve seve geçtiğim taraftır...
 10. başlığı okuyunca geçmiş olduğumu farkettim ama pişman değilim.