1. komik adamdır.
 2. ideoloji karmaşası yaşayan kaypak herifin tekidir.
 3. yüzyılın döneğidir.
 4. doğuya gidilse de batıya varılacağının kanıtı...
 5. ertuğrul kürtçü bir kaypak doğu ikidir. gençlik harketlerindeki tavırları cezaevlerinden takım elbiseyle çıkmalarıyla değişmiştir. o günden beri ideoloji ve taraf değiştirmişlerdir iki tarafta kendisinden başka düşünceyi mitcilikle suçlar"sahte sol"derler gerçek sol biziz havasında takılırlar. dönem adamları olduklarından bir devrimci karakter göremiyorum onlarda
 6. son yaptığı yorumlardan sonra artık siyasetten çekilmesi gerektiğini düşündüğüm insan. bence ege tarafından alacağı yazlığının bahçesinde domates, çiçek ekme zamanı çoktan geldi.

  edit: aslında insanların zamanla fikirlerinin değişebileceği görüşü çok doğru. her insan zamanla değişir elbette. ben asla değişmem diyen insan zaten normal değildir fakat ben kendisinin bunu çıkarları için yaptığını düşünüyorum. gerçekten inanarak bu lafları söylediğini düşünmüyorum.
 7. doğu perinçek bir dava adamıdır. davasına inanırsınız inanmazsınız. kenarı çekilip tarlayla bahçeyle uğraşacak adam değildir. kaybetmekten yılmaz. ölünceye kadar davasının peşinden koşacak adamdır.

  şimdi adama kaypak dönek diyenler oluyor. ya adam kaç yaşında. 18 yaşında söylediklerini hala bu yaşta tekrar etmesi saçma olurdu. değişmeyen tek şey değişimdir. mesela ben müslüman bir ailede büyüdüm. on sekiz yaşımda namazımı kılar orucumu tutardım. şimdi ateistim. içki içiyorum ve dinin insanları yönlendirmek için kullanılan bir araç olduğunu düşünüyorum. kaypak mı olmuş oldum düşüncem inancım değişti diye. bence hayır evrildim.

  düşünceleri ve inançları geriye doğru evrimleşen bir mücadele adamı. kime göre bana göre.