1. komik adamdır.
 2. ideoloji karmaşası yaşayan kaypak herifin tekidir.
 3. doğuya gidilse de batıya varılacağının kanıtı...
 4. ertuğrul kürtçü bir kaypak doğu ikidir. gençlik harketlerindeki tavırları cezaevlerinden takım elbiseyle çıkmalarıyla değişmiştir. o günden beri ideoloji ve taraf değiştirmişlerdir iki tarafta kendisinden başka düşünceyi mitcilikle suçlar"sahte sol"derler gerçek sol biziz havasında takılırlar. dönem adamları olduklarından bir devrimci karakter göremiyorum onlarda
 5. son yaptığı yorumlardan sonra artık siyasetten çekilmesi gerektiğini düşündüğüm insan. bence ege tarafından alacağı yazlığının bahçesinde domates, çiçek ekme zamanı çoktan geldi.

  edit: aslında insanların zamanla fikirlerinin değişebileceği görüşü çok doğru. her insan zamanla değişir elbette. ben asla değişmem diyen insan zaten normal değildir fakat ben kendisinin bunu çıkarları için yaptığını düşünüyorum. gerçekten inanarak bu lafları söylediğini düşünmüyorum.
 6. doğu perinçek bir dava adamıdır. davasına inanırsınız inanmazsınız. kenarı çekilip tarlayla bahçeyle uğraşacak adam değildir. kaybetmekten yılmaz. ölünceye kadar davasının peşinden koşacak adamdır.

  şimdi adama kaypak dönek diyenler oluyor. ya adam kaç yaşında. 18 yaşında söylediklerini hala bu yaşta tekrar etmesi saçma olurdu. değişmeyen tek şey değişimdir. mesela ben müslüman bir ailede büyüdüm. on sekiz yaşımda namazımı kılar orucumu tutardım. şimdi ateistim. içki içiyorum ve dinin insanları yönlendirmek için kullanılan bir araç olduğunu düşünüyorum. kaypak mı olmuş oldum düşüncem inancım değişti diye. bence hayır evrildim.

  düşünceleri ve inançları geriye doğru evrimleşen bir mücadele adamı. kime göre bana göre.
 7. Bu platformda tarihe not düşmek komik oluyor ama şayet iki sene sonrası için hala sözlük varlığını sürdürebiliyor olursa şimdiden buraya not düşeyim; kendisinin lakabı mezar taşıdır. El attığı, yakınlaştığı her oluşumu parçalar ve yok eder. Geçmişte de bunu yapıyordu şimdi de bunu yapıyor. Yani kendisinin akp ile yakınlaşması çok iyi bir şey. Sadece akp'yi değil, siyasal islamı siyaset sahnesinden silecektir. Tıpkı geçmişte radikal, uç sol partileri ve oluşumları parçaladığı gibi...

  1919 - 1923 / 2019 -2023... Tarih tekerrürden ibarettir. Çağı yakalayamayan Osmanlı çöktü ve modern çağa uymayı ve çağı yakalamayı hedefleyen türkiye cumhuriyeti kuruldu. 2019 başkanlık seçimlerinde merkez sol kulvardan bir başkan oturacak başkanlık koltuğuna. Başkanlığın sağladığı geniş yetkiler sayesinde de ağır bir temizlik yapacak. Akp'nin getirdiği sistemle bunu yapması da o kadar sevimli olacak ki anlatamam. Referandum sonucunun yarattığı etkiyi gösteren şu iki görsel de bu duruma dair biraz ipucu verebilir; * * Tarih tekerrürden ibarettir. Yeni osmanlıcılık da son demlerini yaşıyor.

  Kaynak ne ve nereden bu kanıya vardın gibisinden yorumları ve merakları olan arkadaşlara mahir kaynak'ı araştırmalarını ve yazdıklarını okumalarını öneririm. Bu sayede siyasi okumalarında ve öngörülerinde daha geniş bir perspektife sahip olabilirler.