1. komik adamdır.
 2. kendisi ve partisi hakkında grandiyöz hezeyanlar (*:delusions of grandeur) yaşadığına inandığım sırasıyla dev-genç, tiikp, tikp, sosyalist parti, işçi partisi, vatan partisi genel başkanı. cumhuriyet'ten daha eski bir yayın organı olan şefik hüsnü değmer'in oluşturduğu aydınlık'ı hikmet kıvılcımlı ve mihri belli gibi mdd'nin etkin savunucularıyla yayın hayatına tekrar kazandıran ekiptendir, yıllar içinde yayın hayatına kazandırdığı proleter devrimci aydınlık, aydınlık gazete, 2000'e doğru gibi süreli yayın organları, kaynak yayınları ve aydınlık yayınları ile gazetecilik ve politik yayıncılıkta sıra dışı işlere imza atmış bir harekete yön vermektedir. hukuk doktoru, yazar kimlikleriyle de tonla kitabı vardır. babası demirel'in milletvekilidir.

  ona göre her taşın altında cia (*:yazıldığı gibi okunur) vardır. yalçın küçük hoca tarafından bolca eleştirilse de sevemez kimse onu hocanın sevdiği kadar. bir hukuk cinayeti olan ergenekon davalarından yargılanmış, yıllarca silivri'de hapsedilmiştir. süreçte 80 sonrası türkiye'nin en güçlü gençlik örgütünün (*:türkiye gençlik birliği) kurulmasında rol oynamış lakin hiçbir örgütünde ideolojik birikim sahibi insanlar istemediğinden tgb de azalarak yok olmaya mahkum olmuştur.

  eski türkiye'de çok keyifliydi lan. sakıp ağa azılı düşmanıydı, ödp'lilerle falan kavga ederdi. yeni türkiye'de kasıyor, mavi ekran veriyor ama hakkını teslim edelim, ömrünün en mutlu günlerini yaşıyor.

  en bilinen özelliği partisinin baraj sorunu olmamasıdır.
 3. ideoloji karmaşası yaşayan kaypak herifin tekidir.
 4. yüzyılın döneğidir.
 5. doğuya gidilse de batıya varılacağının kanıtı...
 6. ertuğrul kürtçü bir kaypak doğu ikidir. gençlik harketlerindeki tavırları cezaevlerinden takım elbiseyle çıkmalarıyla değişmiştir. o günden beri ideoloji ve taraf değiştirmişlerdir iki tarafta kendisinden başka düşünceyi mitcilikle suçlar"sahte sol"derler gerçek sol biziz havasında takılırlar. dönem adamları olduklarından bir devrimci karakter göremiyorum onlarda
 7. daha ne kadar alçalacağını merak ederken dün gece dibi görmüştür. gece işid destekçileriyle taksim'de görülmesi muhtemeldir. 5 yıl hapsedilmesinin stockholm sendromu yaratmış olduğu görülüyor.

  - "bugün darbe karşıtı büyük kitlelerin içinde mustafa kemal'in askerleriyiz diye slogan atmak kışkırtıcılıktır."
  - "sarıklı var ben oraya gelmem diyene göre sarıklı çok daha doğru bir iş yapıyor vatan savaşı veriyor."
  - "ben bu insanların alevi mahallesine saldırmayacağını biliyorum bunu yapanlar provokatördür böyle provokatörler vp'den de çıkabilir."
  - "efendim geçmişte sivas katliamı oldu vs. bunları söyleye söyleye milleti birbirine düşman ediyorlar."
  - "işi gücü bırakıp mehmetçiğin bilmem nesini kesiyorlar diyenler abd'nin oyununa geliyor."
  - "doğru bir mevziden tanımlarsanız o sarıklılar da soldadır şu an. emperyalizme karşı savaşıyorlar."
  - "atatürk'ün resmi tayyip erdoğan'ın arkasında da asılı demek ona karşı bir eylemi yok."
  - "sayın tayyip erdoğan, fetö'yle ilgili 'aldatıldık' dedi. bu bir özeleştiridir. adamın halen üzerine geliniyor. daha ne desin?"
  - "tayyip erdoğan bugün büyük ortadoğu projesi'ne karşı savaşıyor. eski anılara, husumetlere mi kapılayım?"
  - "bütün vatan partilileri darbe karşıtı gösterilere çağırıyorum vatan mevzubahisse herkes birleşir."
 8. şaşkın tavernacıdır.

  bizim bir mahallede bir deli vardı. sabahtan akşama kadar "ben sabancıyım para vereyim mi?" diye dolaşırdı. "ver" deyince "al sana" diye değneğini kaldırırdı. bana onu anımsatıyor. ki kendisinin sabancının cebine el atmışlığı da vardır. bir zamanlar sermaye ile kafa buluyordu şimdi bizimle buluyor. hey gidi günler.

  https://youtu.be/SbyijSx_qB4