1. karabük üniversitesi'ndeki kız öğrenci İ.K.'ya "Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı" sözleriyle tacizde bulunan muhtemel dallama. ilgili haber linki için: tıklayın

    ayrıca karabük üniversite'sinin teknoloji fakültesi endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü hoca listesi: tıklayın

    edit: aynı zamanda üniversite yönetimi üniversite itibarını zedelemekten ötürü kız arkadaşa 2 hafta uzaklaştırma cezası vermiş.

    aramızda ekşi sözlük gibi platformlarda yazarlığı olanlar olduğunu biliyorum. bu hususta hem bu sözlü tacizin hem de üniversitenin takındığı bu tavrın yanına kalmaması için bunun yayılmasını ve burada ülkedeki kadın tacizlerine karşı birkez daha güçlü bir kamuoyu oluşturulmasını temenni ediyorum.
  2. sırf profesör olduğu için korunan bir insan daha. kız öğrencilerin tacizciye tacizci demesi sebebiyle de tahminen soruşturmayı etkilemiş ve cezada etkili olmuştur.

    aklıma daha geçen gün gelip bize söven prof geldi. kendimizi açıklamaya çalışırken elindeki tek değeri olan makamını kullanarak sınıfın altını üstüne getirmişti. belki çok farklı şeyler ama her ikisi de profesörlükten, rektörlükten önce insanlık dedirtti.