1. jetsons. evin içinde yürüyen "halı"da gitmek, kapsül halinde yemek yemek, uçan arabalara binmek küçüklüğümde hayranlıkla izleten özellikleriydi. gelmiş geçmiş en güzel çizgi filmlerdendir.
 2. afacan louie olarak bildiğimiz. asıl adı life with louie olan. yaşım büyüdükçe daha çok sevdiğim çizgi dizidir. eski çizgi filmler dediğimiz zaman üstüne tanımam.
 3. çılgın korsan jack veee lapacı.. çok güzel çizgifilmdi halen daha izlerim. afacan loui, afacan dennis vardı, pokemon çok severdim burgerdan çıkan oyuncaklarını az biriktirmedim zamanında. cedric çok güzeldi hep 7 yaşında ve chene aşık. müfettiş gadget vardı bayağı beceriksiz herifti, şapkası isveç çakısı gibiydi her şey çıkıyordu. minnak yardımcısınınca bilgisayar gibi bir kitabı vardı. ay savaşçısı, 402 nolu sınıf.. kene vardı hiç sevmezdim ama garip bi çizgifilmdi yine de baktırırdı kendine. artık favorim happy tree friends ve regular show :)
 4. road runner, casper, taş devri.
 5. okuldan eve gelince ilk ay savaşçısı (bkz: sailor moon) izlerdim. tabiki savaşçı haline bayılırdım, dönüşeceği zamanı çok severdim. bulsam yine izlicem ama dublajlısını bulamadım.

  bir de kaptan mağara adamına bayılırdım. vücudundan daha doğrusu sakalıydı galiba gereksiz şeyler çıkarmasına çok gülerdim.
 6. ilk olarak tüm türkiye'nin bildiği 'kaptan tsubasa' ile katılmak istediğim ve 'heathcliff' ve 'saint seiya' ile listeyi uzatabileceğim başlıktır.
  kış günü, sabahçı-öğlenci sistemine sahip ilkokulumdan hızlıca eve gelip sobanın yanı başında heathcliff izlediğim o günleri gerçekten özletmiş başlık. eskiler iyiydi be hacı...
  rayk