1. kadının görevi demek kadar saçma birşey yok . kadın erkek eşittir kadın bunu kölelik olarak görmez zaten yaşam alanını temiz tutmak yada titiz olmak bireysel bir karar yaşam tarzı fakat erkek yapmasın kadın yapsın demek bana göre bir erkeğin beceriksizliginin göstergesidir o kişiden bir cacık olmaz kadında en sonunda bıkar gider sonuçta bebek bakıcısı değiliz erkek otursun kadınlar yapsın ..
  belit
 2. öyledir bu zihniyete göre...

  çünkü kadın "ev işi yapan bir robot" değildir...
  hayat müşterektir...
 3. kafasına göre eş bulmuşsa sorun yaşamayacak kadındır. lakin sosyal roller biçiliyor bizlere. yani bir senaryo var ve roller dağıtılmış. ne kadar paralel hareket edersek o kadar sıradan yaşayabiliriz. sıradanlık mutluluk demektir. evet, bu koyunluktur. inat edip akıntıya yüzeceğim derseniz saygı duyarım ama bu sizi yoracak ve mutsuz kılacaktır. ufak tefek tesisat, tadilat işleri erkeğin, yemek, çamaşır falan kadının rolü olmuş zamanla. kadının çalışma hayatı dışındayken yazılan tekstler bunlar. şu an anlamını yitirmiş olabilir. yine de şimdiki jenerasyon en azından annesinden etkilendi. ev işleri çok itici gelmiyor. fakat bir sonraki nesil kadını, bırakın ütü yapmayı, yatakta altta olmayı bile aşağılanma sayacak, strapon takıp kocasını becermek isteyecektir.
 4. tutarlı olması için muhtemelen kölelik, kölelik olmaktan çıktığından beri kölelik yapan bir soydan geldiğini kabul etmesi gerekiyor. tabi ki kadın türkiyede artık "aşınma safhasına" girmiş bir toplumsal rolü benimsemek zorunda değil lakin buna kölelik demek ya kötü niyet ya çiğlik ya da abartıdır. hangisi olursa olsun dünyadaki kadınların yarısından fazlasına da hakarettir.*
  bozuk
 5. erkek mağaradan çıkıp vahşi hayvanlarla savaşıp avlanmadığı sürece haklı olan kadındır. ya da erkek orduyla sefere gidip mızraklarla, kılıçlarla, baltalarla yüzyüze gelip de eve zaferle dönmediği sürece haklı olan kadındır. zira bu düşünce o dönemlerden kalmış ve erkeğe avlanmak kadına ev ve çocuk görevi kalmıştır.
  ama artık çağ atladık kardeşim yok öyle hem işte hem evde çalışmak. eş dediğin eşitin gördüğün insana kölelik yaptıramazsın.
 6. iki tarafın da çalıştığı ilişkide akşamlarını ve tatil günlerini temizliğe, ev işlerine harcıyorsa haklıdır. artık yalnızca erkeklerin iş hayatında yer aldığı eski çağlarda yaşamadığımızdan ortak kurulan hayatın yükünü iki kişinin sırtlanmalı. kadın temizlikçi, bakıcı, "köle" değildir.
 7. sınıfını fark etmiş olan kadındır.