1. herkesi hayata bağlayan bir hayali vardır, benim de oldu artık.
  ileride bir çocuğu evlat edinmek, tüm bencilliğimi bir kenara koymayı başarıp bütün sevgimi ona vermek ve sevgime ihanet edilmeyeceğini bilmenin verdiği rahatlıkla hayal kuruyorum.
  kendi kanından olmayan, dış görünüş olarak sana benzemeyen, sevgiye ilgiye muhtaç kalmış masum bir yavrucağı kollamak manevi olarak doymaya yeter de artar bile. benim hala umudum var, hic yoktu ama şimdi var.
  evlat edinmek sanılanın aksine eşlere değil 30 yaşının üzerindeki bireylere taninan bir hak ve evlat edinilecek çocuk ile en az 18 en fazla 40 yaș farkı ise aranan bir diğer şart.
 2. bir gün gerçekleştirmeyi umduğum güzel bir hayal.
  bir çocuğu sevmek, büyütmek bakmak... ve bunun bir çıkar ilişkisine dönmeyeceğini bilerek özveriyle sevmek... bunlar güzel çok güzel şeyler vesselam
 3. evlendiğim zaman ilk çocuğumu doğurduktan sonra ikincisini kesinlekle evlat edineceğim. çocuk seviyor ve istiyorsanız sokaklar gerçekten kimsesiz çocuklarla dolu.
 4. asla yapmayacağımı düşündüğüm eylem, neden yapayım ki? çünkü biliyorum, evcil hayvan seçer gibi, şu olsun bu olmasın diyeceğim. nihayetinde bir seçim yapacağım, ahmet'i evlat edindiğim gibi ayşe'yi evlat edinmemiş olacağım, ayşe'nin günahı neydi? ayşe ile ahmet eşitken, benim ahmet'i kayırmamın sebebi ne olabilir? bu yüzden hayır. kusra bakma ahmet, seni seçemem tıpkı ayşe'yi seçemeyeceğim gibi.