1. bir kadına dünya üzerinde en mutlu hallerinden birini yaşatabilecek birkaç şeyden biri.
  yaratıcı bir evlilik teklifi fikrini ise az önce bir belgeselde gördüm.
  adam dövmeciye gider ve kız arkadaşını arar.
  der ki işte beni şu saatte al dövmeciden.
  tabi yaklaşık saati sorar dövmeciye.
  dövme bittiğinde kadın gelir. sonra sorar "aşkım ne dövmesi yaptırdın? "
  adam belindeki dövmeyi gösterdiğinde kadın gözyaşlarına boğulur.
  çünkü adam dövme olarak italyanca (çünkü sevgilisi italyan imiş) benimle evlenir misin yazdırmıştır.
  dövme dükkanındaki insanlar da bu duygusal durumdan etkilenip gözyaşlarını tutamazlar.
 2. erkeğin etmesi zorunluluğuna karşıyım ama her ihtimale karşı bu güne kadar yapılmadığını umduğum bir yol var aklımda. umarım edecek birini bulunca bu teklif götümde patlamaz kabul edilirim.
  wtf
 3. kıbrıs'da mavi köşk diye bir yer var. ben evlilik teklifimi orada yapmıştım. mavi köşk kıbrıs harekatından önce kıbrıs cumhurbaşkanı makarios'un avukatı olan bir silah kaçakçısının özel mülkü aslında. kendisi o dönem türklere çok eziyet eden rum çetelerine silah sağlıyordu. neyse konumuz o değil. adam davalara daha iyi hazırlanmak için bu köşkün bahçesine akustiği çok özel olarak ayarlanmış bi yer yapıyor. bahçede o noktada köşke dönük olarak durup konuştuğunuzda sesinizi diğer insanlar nasıl duyuyorsa öyle duyuyorsunuz. hani sesinizi kaydedip dinleyince bu ne biçim ses be, gene iyi beni adam yerine koyuyormuşsunuz dersiniz ya işte o şekilde.

  neyse sevdiceğime o noktada evlenme teklif ettim ben. ağzından çıkan şeyi kulağı duysun diye. ne dediğini bir daha işitsin diye. her evlilik sonuna kadar beraberlik için başlar ama olur da bir gün aklına şüphe düşerse orada ne dediğini bir daha düşünsün diye.

  tabi boğazda yat kiralayıp boğaziçi köprüsünün altına lazerle benimle evlenir misin yazmak da bir fikir. köprüyü o yüzden inşa ettiler çünkü.
 4. ilginç evlilik teklifinin modası geçse artık bu ne saçma iş. adam sevgilisini gözaltına aldırmış da orijinalmis ivir zıvır saçmalık.
  evlilik teklifi enstantene gelişmeli o kişiyle yaslanabilecegini anladığında yapılmalı bana kalırsa.
  yüzük falan filan fasa fiso bunlar lütfen uyanalım. önerilen film(bkz: kanlı elmas)
 5. kadınların sanki erkekler onlara evlenme teklifi etmek zorundaymış gibi erkeklerden bekledikleri teklif.
 6. iki açıdan da bakılmamış durum...
  niye?
  erkek için gergin, kadın için beklenti dolu bir mesele var ortada...
  bir kere bu bir oyun, bir geyik veya karikatür değil... evlenmek ciddi bir şey...
  hal böyleyken -hangi taraf teklif ederse etsin- cevap da teklif de bir hayli değerli oluyor, tabii seviyor ve seviliyorsanız...

  bu yüzden hava balonundan atlamak, yok köprüye yazı yazmak, efendim uçak kiralamak vs. abartılı ve gereksiz geliyor bana...

  sade ama içi dolu, tam ayarında, unutulmayacak ve kesinlikle duygusal bir teklif hep bir basamak daha yukarıdadır bence...

  bir de evet diyemeyenler, ağlayanlar var; siz onu evet sayın, yazık...
 7. 10 yıl önce kız arkadaşıma beraber bira içerken evlenme teklif etmiştim. tek taşım filan yok, sevgim var vs gibi o yaşlara uygun ve sarsılmaz laflar eşliğinde..
  havaya girip gözyaşları içerisinde kabul etmişti, sonra tabii ki evlenmemiştik.
  ne işim olur...

  ek: o da ertesi gün kabul ettiğine pişman olmuştu zaten.
 8. japon artist yasushi takahashi bu teklifi gerceklestirebilmek icin once isinden ayrilmistir, cunku yapmak istedigi evlilik teklifini gerceklestirebilmesi icin uzun bir yolculuga cikmasi gerekmis, ve bu yolculuk cogunlugu yuruyerek olmakla beraber tam 7000 km surmus ve 6 ay surede tamamlanmistir.
  takahashi evlilik teklifini gps sinyallerini kullanarak japonya uzerine ingilizce de benimle evlen anlamina gelen marry me yazarak yapmistir.
  kendisi bu fikri dunyanin en buyuk evlenmek teklifi yazisini nasil yapabilirim sorusundan yola cikarak gerceklestirmistir.
  tabi aklimiza soyle bir soru gelebilir; japon adamsin neden japonca yazmadin hatun da japon degil mi vs.... japoncasina bakinca adama hak verdim. ayrica global bir dil olmasi daha etkili olmus haberin populerlesmesinde.
  結婚して下さい。
  kekkon shite kudasai
  marry me