1. Fotoğraf ile ilgilenen arkadaşlara tavsiye edebileceğim, telefon uygulamasının dışında web sitesinden de aktif bir şekilde kullanılabilen fotoğrafçılık platformu. Instagram, vsco vs gibi kendi filtreleri de var fakat esas mesele gerçekten de iyi fotoğraflara değer verilen bir platform olması. Düzenli olarak hazırlanan görevlere gönderdiğiniz tematik fotoğraflarınızla kendinizi gösterebilmeniz ayrıca ufak tefek hediyeler kazanmanız mümkün. (bir keresinde ta Berlin'den, fotoğraflarımdan birisinin basılı bir kopyasını, çerçevesiyle birlikte göndererek beni mutluluktan dört köşe etmişlerdi* )

  Kendi fotoğraf marketlerini oluşturdular ve uygun anahtar kelimeler girerek burada fotoğraf satışı gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca meşhur fotoğraf satış sitesi "getty images" ile de birlikte bir anlaşmaya imza atıldı ve yüklediğiniz fotoğrafların getty images koleksiyonuna eklenmesini talep ettiğinizde incelemeye alınıyor ve bir kaç gün içinde size haber veriliyor. Böylece fotoğraflarınızı eyeem dışında getty images sitesinde de satabilme şansı elde ediyorsunuz. Şu anda getty images koleksiyonu büyüme aşamasında.

  Kısacası fotoğrafçılıkla ilgili iyi bir uygulama arayan, çektiği fotoğrafları satabilmek isteyen ya da iyi fotoğraflar incelemek isteyen kişilere şiddetle tavsiye edebileceğim, tek derdi iyi fotoğraflar olan bir uygulama ve web sitesidir efendim.

  eyeem
 2. merkezi berlin'de olan, küçük bir grup insan tarafından yapılmış harika bir uygulama. berlin dışında san francisco ve new york'ta da iletişim kurulabilecek yerleri mevcut.

  herkesin kendi hayatını 'bak şuan şurdayım, şunlarla beraber şunları yapıyorum' şeklinde gereksiz yere paylaşmasından sıkıldıysanız hemen bir eyeem üyeliği edinin derim. birşey paylaşmasanız bile çok hoş, ilham verici fotoğraflar paylaşan bir sürü insan var, zevkle takip edebilirsiniz.

  mesela new york'ta yaşayan biri vardı, metroda, markette, caddede, kısacası günlük hayatta karşılabileceğiniz her yerde spontane fotoğraflar çekip paylaşıyordu. zaman zaman aklıma gelir, adını falan hatırlasam da tekrar takip edebilsem keşke.